Մեր երկու երկրների միջեւ լավ հարաբերությունները կարող են օգնել մեզ՝ միասին դիմագրավելու մեծ մարտահրավերներին. Սիմոնետա Սոմարուգան՝ ՀՀ նախագահին
Հայաստանի Հանրապետության Անկախության տոնի առթիվ Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին շնորհավորական ուղերձ է հղել Շվեյցարական Կոնֆեդերացիայի նախագահ Սիմոնետա Սոմարուգան:
«Դաշնային խորհրդի անունից սիրով Ձեզ եմ հղում իմ ամենաջերմ շնորհավորանքները Հայաստանի Հանրապետության Անկախության օրվա առթիվ: Միաժամանակ, մեր համերաշխությունն եմ հայտնում առողջապահական ճգնաժամի այս օրերին:
Մեր երկու երկրների միջեւ լավ հարաբերությունները կարող են օգնել մեզ՝ միասին դիմագրավելու համաշխարհային մեծ մարտահրավերներին: Այս կապակցությամբ վստահություն եմ հայտնում, որ մեր երկրների միջեւ բարեկամության և համագործակցության գերազանց կապերը կշարունակեն խորանալ նաև հետագայում:
Ի սրտե մաղթում եմ Ձեզ, ինչպես նաև Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիներին՝ խաղաղ եւ բարգավաճ ապագա»,-մասնավորապես ասված է ուղերձում:

Хорошие отношения между нашими двумя странами могут помочь нам вместе противостоять серьезным вызовам: Симонетта Соммаруга – президенту РА
По случаю Дня независимости Республики Армения президенту республики Армену Саркисяну поздравительное послание направила председатель Швейцарской Конфедерации Симонетта Соммаруга.
«От имени Федерального совета с радостью направляю Вам свои самые теплые поздравления по случаю Дня независимости Республики Армения. Также в эти дни кризиса здравоохранения я выражаю свою солидарность.
Хорошие отношения между нашими двумя странами могут помочь нам вместе противостоять серьезным мировым вызовам. В связи с этим я выражаю уверенность в том, что прекрасные узы дружбы и сотрудничества между нашими странами и в будущем будут углубляться.
Искренне желаю Вам, а также гражданам Республики Армения мирного и благополучного будущего», - говорится в послании Симонетты Соммаруга.