Ռուսաստան գնալ ցանկացողների ակցիան ԱԺ-ի դիմաց (տեսանյութ)
«Բանակցել և բացել ճանապարհները» վանկարկումներով ՌԴ մեկնելու պահանջով ակցիա իրականացնող քաղաքացիներն այսօր հավաքվել էին Ազգային ժողովի դիմաց: Նրանք ՀՀ կառավարությունից և ԱԺ-ից պահանջում են բանակցել ՌԴ գործընկերների հետ, որպեսզի Ռուսաստանը բացի Հայաստանի հետ սահմանը։
«Դուք չեք կարող այդքան մարդու աշխատանքով ապահովել, բացեք սահմանները, որպեսզի մարդիկ գնան, աշխատեն, ապահովեն իրենց բարեկեցությունը»,-հայտարարեց ակցիայի մասնակիցներից մեկը։
Մեկ այլ քաղաքացի էլ հավելեց, որ պարբերաբար իրենց խոստացել են, որ կպատասխանեն, բայց առայսօր որևէ արձագանք չեն ստացել, ուստի շարունակելու են իրենց ակցիաները, մինչև իրենց խնդրին լուծում տրվի:
Հիշեցնենք, որ այս պահանջով հանդես եկող քաղաքացիները մի քանի անգամ բողոքի ակցիաներ են իրականացրել նաեւ Կառավարության, Արտաքին գործերի նախարարության դիմաց։ Վերջին անգամ նրանք անգամ հանդիպում են ունեցել «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորների հետ։ Պատգամավորները խոստացել էին ԱԺ այսօրվա նիստում բարձրացնել իրենց հարցը։

Акция желающих выехать в Россию напротив НС (видео)
Поддержи А1+!Скандируя «Провести переговоры и открыть дороги», граждане, проводящие акцию с требованием выехать в РФ, сегодня собрались напротив Национального собрания. Они требуют от правительства РА и НС провести переговоры с коллегами из РФ, чтобы Россия открыла границы с Арменией.
«Вы не можете обеспечить работой стольких людей, откройте границы, чтобы люди уехали, работали, обеспечили свое благополучие», - заявил один из участников акции.
Другой гражданин добавил, что периодически им обещали, что ответят, но по сей день они не получили никакого ответа, следовательно будут продолжать свои акции, пока их проблема не будет решена.
Напомним, что граждане, выступающие с этим требованием, несколько раз проводили акции протеста напротив Правительства, Министерства иностранных дел. В последний раз они даже встретились с депутатами от фракции «Мой шаг». Депутаты обещали поднять их вопрос на сегодняшнем заседании НС.