Արայիկ ՀԱՐՈՒԹՅՈՒՆՅԱՆ
«ԱՀ կրթության, գիտության և մշակույթի նախարարության կողմից առաջարկ էի ստացել հաստատելու Կառավարության որոշում՝ որով սեպտեմբերի 1-ի՝ Գիտելիքի և դպրության օրվա կապակցությամբ հանրակրթական դպրոցների մանկավարժներին պարգևատրել 20 հազարական ՀՀ դրամով:
Այսօր, այս առթիվ կայացրած որոշմանս համաձայն, նշված գումարի չափով պարգևատրում կստանան ոչ միայն հանրակրթական դպրոցների ուսուցիչները, այլև դպրոցներում ուսումնաօժանդակ ծառայություններ մատուցող բոլոր աշխատակիցները: Բացի դրանից, ծրագրում կընդգրվեն նաև մեր Հանրապետության արվեստի, երաժշտական և սպորտի դպրոցների ուսուցիչներն ու մարզիչները:
Պարգևատրումը կիրականացվի հոկտեմբերի 5-ի՝ Ուսուցչի մասնագիտական տոնի կապակցությամբ: Ուստի՝ հայտերը պետք է ԱՀ Ֆինանսների նախարարություն ներկայացնել մինչև նշված ժամկետը»:

Преподаватели общеобразовательных школ Арцаха получат премии по 20 000 драмов
Преподаватели общеобразовательных школ Республики Арцах получат премии по 20 000 драмов. Об этом на своей странице в Facebook сообщил президент Арцаха Араик Арутюнян.
«От Министерства образования, науки и культуры Республики Арцах я получил предложение утвердить решение правительства, которым в связи с Днем знаний и образования - 1 сентября педагоги общеобразовательных школ получат премии по 20 000 драмов. Сегодня, согласно этому принятому решению, премию в размере указанной суммы получат не только учителя общеобразовательных школ, но и все сотрудники школ. Кроме того в этом списке также и учителя школ искусств, музыки и тренеры нашей республики», - написал президент.
Премии предоставляются по случаю профессионального праздника учителя - 5 октября, заявки необходимо представить в Министерство финансов Республики Арцах до указанного срока.