«Մեր կողքին իսկական հերոսներ են կանգնած». քաղաքապետը պարգևատրել է ԱԻՆ աշխատակիցներին (տեսանյութ)
Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանն Արտակարգ իրավիճակների աշխատողի օրվա առթիվ հյուրընկալել է ոլորտի մի շարք աշխատակիցների: Շնորհավորելով փրկարարների մասնագիտական տոնը՝ քաղաքապետը շնորհակալություն է հայտնել պատասխանատու և նվիրված աշխատանքի համար:
«Տեսնելով այն աշխատանքը, այն նվիրվածությունը, ամենադժվար պահին սեփական կյանքի մասին չմտածելու հանգամանքը, չի կարող մարդը չգիտակցել, որ այդ պահին իր կողքին իսկական հերոսներ են կանգնած: Վստահ եղեք, որ քաղաքապետարանն իր ողջ կազմով մշտապես կանգնած է կառույցի կողքին: Եվ ես, եթե ճիշտն ասեմ, ընդհանրապես տարբերություն էլ չեմ տեսնում երկու գերատեսչությունների միջև: Ես համարում եմ սա մեկ ընդհանուր գերատեսչություն: Մենք մեր բնակիչների անվտանգությունն ենք ապահովում: Եվ այս համագործակցությունն ու համատեղ աշխատանքների ճիշտ կազմակերպումը նաև իր ապացույցը բերեց վերջերս Ռայնիսի փողոցում տեղի ունեցած պայթունի ժամանակ: Իհարկե, ամենաբարդ և դժվար գործը ձերն է, կյանքը վտանգելու մասը ձերն է, բայց մենք նույնպես առանց ոչ մի բանի մասին մտածելու, իմացե՛ք, միշտ ձեր կողքին կանգնած ենք»,- ընդգծել է քաղաքապետը:
Արտակարգ իրավիճակների աշխատողի օրվա առթիվ, Երևանի բնակչության պաշտպանության բնագավառում ակտիվ գործունեության, արտակարգ իրավիճակների կանխարգելման, հնարավոր հետևանքների վերացման և արագ արձագանքման համար ՀՀ ԱԻՆ փրկարար ծառայության տնօրեն Վրեժ Գաբրիելյանը պարգևատրվել է Երևանի քաղաքապետի ոսկե մեդալով: Փրկարար ծառայության մի շարք աշխատակիցներ էլ մասնագիտական բարձր պատրաստականության և ծառայողական պարտականությունների կատարման ընթացքում ձեռք բերած հաջողությունների համար պարգևատրվել են Երևանի քաղաքապետի պատվոգրերով:

«Рядом с нами настоящие герои»: мэр наградил сотрудников МЧС (видео)
Мэр Еревана Айк Марутян по случаю Дня сотрудника МЧС Армении принял ряд работников сферы. Поздравив спасателей с профессиональным праздником, мэр выразил им благодарность за их ответственную и преданную работу.
“Видя ту работу, ту преданность, то, что в самые трудные моменты Вы не думаете о собственной жизни, нельзя не сознавать, что рядом с нами настоящие герои. Будьте уверены, что мэрия в полном составе всегда будет рядом с Вами. И говоря по правде, я не делаю разницы между двумя ведомствами. Я считаю их одним общим ведомством. Мы обеспечиваем безопасность наших жителей. Доказательством нашего сотрудничества и правильной организации совместных работ  стали события во время недавнего взрыва на улице Райниса. Конечно, самое сложное и трудное всегда достается Вам, но мы тоже, не задумываясь ни о чем, всегда будем рядом с Вами”, - подчеркнул мэр.
По случаю Дня сотрудников МЧС, за активную деятельность в сфере защиты населения Еревана, предотвращение чрезвычайных ситуаций, устранение возможных последствий и быстрое реагирование директор спасательной службы МЧС Республики Армения Вреж Габриелян награжден Золотой медалью мэра Еревана. Ряд сотрудников спасательной службы за высокую профессиональную подготовку и успехи, достигнутые в ходе выполнения служебных обязанностей, награждены почетными грамотами мэра Еревана.