Արարատ Միրզոյանն ուղերձ է հղել ԱՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանին
Արարատ Միրզոյանն Արցախի Հանրապետության Անկախության օրվա կապակցությամբ շնորհավորական ուղերձ է հղել ԱՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանին
«Հարգելի պարոն Թովմասյան,
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ անձամբ իմ անունից Ձեզ եւ ողջ արցախահայությանն եմ հղում իմ ջերմ շնորհավորանքներն ու բարեմաղթանքները Արցախի Հանրապետության Անկախության օրվա կապակցությամբ:
Անթաքույց հպարտությամբ եմ հետեւում Արցախում տեղի ունեցող բարեփոխումների եւ զարգացման բուռն ընթացքին, ինչն անկասկած չի վրիպում նաեւ միջազգային հանրության ուշադրությունից:
Պարոն Թովմասյան, մեր համատեղ ջանքերի եւ անխոնջ աշխատանքի շնորհիվ մենք կյանքի կկոչենք մեր համազգային նպատակներն ու ծրագրերը` արձանագրելով մեծ ձեռքբերումներ ու նվաճումներ ինչպես ներքին, այնպես էլ արտաքին քաղաքականության ոլորտներում` ի շահ մեր երկու հայկական պետությունների եւ հայ ժողովրդի միասնականության:
Մենք մեր խոնարհումն ենք բերում Արցախի 29-ամյա անկախության կերտման ճանապարհին ընկած մեր քաջորդիների հիշատակին, ովքեր Արցախի անկախությունը հաստատակամորեն եւ հավերժորեն են փորագրել պատմության մեջ:
Վերստին շնորհավորելով ազատության եւ անկախության այս փառապանծ տոնի կապակցությամբ` պարոն նախագահ, մաղթում եմ Ձեզ նորանոր հաջողություններ, իսկ գեղատեսիլ Արցախին` խաղաղություն եւ բարգավաճում»,-ասված է ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի շնորհավորական ուղերձում:

Арарат Мирзоян направил поздравительное послание председателю НС АР Артуру Товмасяну
Поддержи А1+!Арарат Мирзоян направил поздравительное послание председателю НС Республики Арцах Артуру Товмасяну в связи с Днем независимости Республики Арцах. В поздравительном послании председателя НС Армении Арарата Мирзояна говорится:
«Уважаемый господин Товмасян!
От имени Национального собрания Республики Армения и от себя лично направляю Вам и всему арцахскому армянству свои теплые поздравления и добрые пожелания в связи с Днем независимости Республики Арцах.
Я с нескрываемой гордостью наблюдаю за ходом проводимых в Арцахе реформ и за его развитием, что, несомненно, не уходит и от внимания международного сообщества.
Г-н Товмасян, благодаря нашим совместным усилиям и неустанной работе мы воплотим в жизнь наши общенациональные цели и программы, устанавливая большие достижения как во внутренней, так и во внешней политике во благо единства наших двух армянских государств и армянского народа.
Мы преклоняемся перед памятью наших храбрецов, павших на пути создания 29-летней независимости Арцаха, которые твердо и навечно воплотили в истории независимость Арцаха.
Господин председатель, еще раз поздравляю Вас с этим славным праздником свободы и независимости, желаю Вам новых успехов, а Арцаху - мира и процветания».