Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սլովակիայի վարչապետին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սլովակիայի Հանրապետության վարչապետ Իգոր Մատովիչին՝ երկրի ազգային տոնի առթիվ:
«Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Սլովակիայի բարեկամ ժողովրդին Սլովակիայի Հանրապետության ազգային տոնի՝ Սահմանադրության օրվա կապակցությամբ՝ մաղթելով առաջընթաց և բարօրություն։
Հայաստանն արժևորում է բարեկամ Սլովակիայի հետ համագործակցության ընդլայնումը երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր ոլորտներում: Լիահույս եմ, որ համատեղ ջանքերով մենք կհամալրենք երկկողմ օրակարգը բազմաբովանդակ ծրագրերով և կարձանագրենք նորանոր ձեռքբերումներ՝ ի նպաստ մեր ժողովուրդների բարեկեցության», - նշված է ՀՀ վարչապետի ուղերձում:

Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Словакии
Поддержи А1+!Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил премьер-министру Словакии Игорю Матовичу поздравительное послание по случаю национального праздника страны. В послании премьер-министра Армении в частности говорится:
«От имени Правительства Республики Армения и от себя лично сердечно поздравляю Вас и дружественный народ Словакии с Национальным праздником Словацкой Республики - Днем Конституции, желаю прогресса и благоденствия.
Армения ценит расширение сотрудничества с дружественной Словакией во всех сферах, представляющих взаимный интерес. Я полон надежд, что совместными усилиями мы расширим нашу двустороннюю повестку разнообразными программами и зафиксируем новые достижения во благо наших народов».