Վարչապետն արձակուրդ է մեկնում. ով կփոխարինի նրան
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօրվանից արձակուրդ է մեկնում: Այդ մասին տեղեկանում ենք կառավարության կայքից: Նշվում է, որ այդ ընթացքում նրան կփոխարինի փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը:
« Ղեկավարվելով «Կառավարության կառուցվածքի և գործունեության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 7-րդ հոդվածի 12-րդ մասով և 18-րդ հոդվածի 4-րդ մասով՝
1. Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին տրամադրել 2019-2020 թվականների աշխատանքային տարվա ամենամյա արձակուրդի մասը՝ 2020 օգոստոսի 31-ից մինչև սեպտեմբերի 4-ը ներառյալ:
2. Նիկոլ Փաշինյանի՝ արձակուրդում գտնվելու ընթացքում Հայաստանի Հանրապետության վարչապետին կփոխարինի փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը»,- նշված է որոշման մեջ:

Премьер-министр уходит в отпуск, кто его заменит?
Премьер-министр Никол Пашинян с 31 августа по 4 сентября будет находиться в отпуске. Об этом сказано на официальном сайте правительства Армении.
“Руководствуясь ч. 12 ст. 7 и ч. 4 ст. 18 Закона Республики Армения “О структуре и деятельности правительства”, предоставить премьер-министру Республики Армения Николу Пашиняну часть ежегодного отпуска на 2019 - 2020 годы с 31 августа по 4 сентября включительно”, - говорится в решении.
Во время пребывания Никола Пашиняна в отпуске премьер-министра Армении заменит вице-премьер Тигран Авинян.