Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իգոր Դոդոնին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մոլդովայի Հանրապետության նախագահ Իգոր Դոդոնին՝ երկրի Անկախության օրվա առթիվ:
«Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ և Մոլդովայի բարեկամ ժողովրդին Մոլդովայի Հանրապետության ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա կապակցությամբ:
Գոհունակությամբ ցանկանում եմ ընդգծել հայ-մոլդովական միջպետական հարաբերությունների օրակարգի զարգացմանն ու ընդլայնմանն ուղղված երկկողմ համատեղ քայլերը, ինչպես նաև վերահաստատել մեր անփոփոխ հետաքրքրվածությունն այդ օրակարգի հարստացման հարցում:
Լիահույս եմ, որ մեր երկրներում համաճարակային իրավիճակի արագ կայունացումը թույլ կտա վերականգնել երկու պետությունների միջև շփումների դինամիկան:
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ, հարգելի պարոն Դոդոն, քաջառողջություն և նորանոր հաջողություններ պետական պատասխանատու պաշտոնում, իսկ Մոլդովայի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարօրություն», - նշված է վարչապետի ուղերձում:

Никол Пашинян направил поздравительное послание Игорю Додону
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян направил поздравительное послание президенту Республики Молдова Игорю Додону по случаю Дня независимости страны.
“От всего сердца поздравляю Вас и дружественный народ Молдовы с национальным праздником Республики Молдова - Днем независимости.
С удовлетворением хочу подчеркнуть совместные двусторонние шаги, направленные на развитие и расширение повестки армяно-молдавских межгосударственных отношений, а также подтвердить нашу неизменную заинтересованность в вопросе расширения этой повестки.
Надеюсь, что скорейшая стабилизация эпидемиологической ситуации в наших странах позволит восстановить динамику контактов между нашими двумя государствами.
Уважаемый господин Додон, пользуясь случаем, желаю Вам, крепкого здоровья и новых успехов на ответственной государственной должности, а дружественному народу Молдовы - мира и благоденствия”.