Մահվան 3 նոր դեպք կա՝ 1 կին, 2 տղամարդ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՕգոստոսի 26-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 43067 դեպք, որոնցից 36726-ն` առողջացած, 861-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 5216 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 198569 թեստավորում:
Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 131 նոր դեպք և 251 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 58 (կին), 63 (տղամարդ) և 79 (տղամարդ) տարեկան: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 4 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 264 է:

3 новых случая смерти – 1 женщина, 2 мужчин
Поддержи А1+!В Армении по состоянию на 26 августа всего подтверждено 43 067 случаев COVID-19, 36 726 из которых выздоровели.
На данный момент фактическое лечение от COVID-19 получают 5 216 пациентов. За последние сутки проведено 1 696 тестов, а в общем счете 198 569.
Таким образом, выявлено 131 новых случаев заражения, 251 больных выздоровели.
В общей сложности в Армении по причине COVID-19 зарегистрировано 861 летальных исходов (увеличились на 3).
В Министерстве здравоохранения Армении сообщают, что скончавшиеся пациенты были мужчины 63 и 79 лет и женщина 58 лет. Все они имели сопутствующие хронические заболевания.
Зафиксировано 4 случая смерти пациентов с диагнозом COVID-19, в которых смерть наступила не по причине подтвержденной коронавирусной инфекции, а вследствие другой болезни. Таких случаев - 264.