Ուժեղ պայթյուն լսեցինք, մտածեցինք՝ երկրաշարժ է. բնակիչը մանրամասներ է պատմում (տեսանյութ)
Պայթյունից ենք արթնացել, բայց թե ոնց է տեղի ունեցել, տեղյակ չենք, - պատմում է Երևանի Ռայնիսի 1 հասցեում փլուզված շենքի բնակիչներից Արշալույս Գևորգյանը, ով շենքի ոչ վթարային հատվածի բնակիչ է։
Բնակիչը հայտնեց, որ իրենց ապակիներն են վնասվել, բայց իրենց կողմում տներին և գույքին որևէ բան չի եղել։ Տիկին Գևորգյանի խոսքով՝ այս պահին անհետ կորած է շենքի 3-րդ հարկի բնակիչը , ով 54 ամյա տղամարդ է։
Բնակիչներին տներին մոտենալ այս պահին չեն թողնում, շենքում աշխատանքներ են տարվում։ Հարակից շենքից մեկ այլ բնակիչն էլ պատմեց, որ ուժեղ պայթյուն են լսել, սկզբում մտածել են՝ երկրաշարժ է, պատուհանից նայել են և հասկացել որ կողքի շենքում պայթյուն է տեղիունեցել։
Ահազանգել են ԱԻՆ, այնուհետև, երբ տեսել են, որ շենքը փլվել է, զանգել են նաև շտապօգնություն։ Բնակչի խոսքով՝ շենքի այդ հատվածը շատ բնակիչներ չի ունեցել, առաջին էլ դուրս են բերել չորրորդ հարկում բնակվող կնոջը:

Мы услышали сильный взрыв, подумали, что произошло землетрясение: жительница рассказывает подробности (видео)
Поддержи А1+!Мы проснулись от взрыва, но о том, как он произошел, мы не знаем, - рассказывает жительца разрушенного здания по адресу Ереван Райниса 1 Аршалуйс Геворгян, квартира которой находится в неаварийной части здания.
Жительница сообщила, что у них повреждены стекла, но квартиры и имущество на их стороне здания не пострадали. По словам Геворгян, в настоящий момент без вести пропал житель 3-го этажа здания – 54-летний мужчина.
В настоящий момент жителям не разрешаются приближаться к домам, в здании проводятся работы. Другой житель из соседнего здания рассказал, что услышал сильный взрыв, сначала подумали, что произошло землетрясение, выглянули из окна и поняли, что в соседнем здании случился взрыв.
Сообщили в МЧС, затем, когда увидели, что здание разрушилось, позвонили также в скорую помощь. По словам жителя, в этой части здания проживало немного людей, первой извлекли женщину, проживающую на четвертом этаже.