118371664_608867873327299_7774668443894783295_n
Առողջապահության նախարարի խոսնակ Ալինա Նիկողոսյանը մանրամասներ է ներկայացրել Երեւանում տեղի ունեցած պայթյունի հետեւանքով տուժածների վերաբերյալ.
«Երևանի Ռայնիսի փողոցի թիվ 3 հասցեում գազի արտահոսքից տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով 2 քաղացի հոսպիտալացվել են «Հերացի» թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոց:
Տուժողներից մեկը կին է, նախնական տվյալներով ունի անրակոսկրի և քթոսկրի կոտրվածքներ, մարմնի և դեմքի քերծվածքներ: Այժմ գտնվում է հետազոտման փուլում և բժիշկներն առողջական վիճակը գնահատում են միջին ծանրության:
Մյուս տուժածը` տղամարդ, ունի մարմնի և վերջույթների տարածուն այրվածքներ, գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում, միացված է արհեստական շնչառության սարքին: Բժիշկների գնահատմամբ` վերջինիս առողջական վիճակը ծայրահեղ ծանր է:
Համալիր հետազոտություններից հետո կտրվի լրացուցիչ տեղեկատվություն»:
Ավելի ուշ խոսնակը հավելել է.
«Դեպքի վայր է այցելել նաև առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը և ծանոթացել իրավիճակին: Այս պահին բուժօգնությանն առնչվող հարցերը տեղում համակարգում է նախարարի տեղակալ Արտյոմ Սմբատյանը:
Ռայնիսի փողոցի թիվ 3 հասցեում հերթապահում է շտապօգնության 3 մեքենա և անհրաժեշտության դեպքում տեղում օգնություն է ցույց տալիս քաղաքացիներին»:

Двое госпитализированы в результате взрыва в Ереване: состояние одного из них крайне тяжелое
Поддержи А1+!Граждане, пострадавшие в результате взрыва, произошедшего в административном районе Канакер-Зейтун по адресу улица Райниса 3, проходят обследование в больнице № 1 “Гераци”.
Об этом сообщила руководитель аппарата Ереванского государственного медицинского университета Шушан Даниелян.
“На данный момент они проходят обследование. Пострадали одна женщина и один мужчина”, - представила Шушан Даниелян. Пресс-секретарь Министерства здравоохранения Армении Алина Никогосян на своей странице в Facebook написала, что у женщины, по предварительным данным, есть переломы бедер и носа, ссадины на лице и теле.
“Врачи оценивают состояние ее здоровья как средней тяжести. Пострадавший мужчина имеет ожоги тела и конечностей, он находится в реанимации, подключен к аппарату искусственного дыхания. По оценке врачей, состояние его здоровья крайне тяжелое”, - отметила Алина Никогосян и добавила, что после комплексного обследования будет предоставлена дополнительная информация.