Արսեն Թորոսյանն արձակուրդ է գնում
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ՝ Առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանին արձակուրդ է տրամադրվել.
«Ղեկավարվելով «Հանրային ծառայության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 9-րդ հոդվածի 16-րդ մասով, «Կառավարչական իրավահարաբերությունների կարգավորման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 10-րդ հոդվածի 13-րդ մասով և «Կառավարության կառուցվածքի և գործունեության մասին» Հայաստանի
Հանրապետության օրենքի 18-րդ հոդվածի 1-ին մասով՝
1. Հայաստանի Հանրապետության առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանին տրամադրել 2018-2019 թվականների աշխատանքային տարվա ամենամյա նվազագույն արձակուրդի չօգտագործված մասը և 2019-2020 թվականների աշխատանքային տարվա ամենամյա նվազագույն արձակուրդի մասը՝ 2020 թվականի օգոստոսի 31-ից սեպտեմբերի 18-ը ներառյալ:
2. Արսեն Թորոսյանի արձակուրդում գտնվելու ընթացքում Հայաստանի Հանրապետության առողջապահության նախարարին կփոխարինի Հայաստանի Հանրապետության առողջապահության նախարարի առաջին տեղակալ Անահիտ Ավանեսյանը»,- ասված է որոշման մեջ:

Арсен Торосян уходит в отпуск
Премьер-министр Армении Никол Пашинян подписал решение о предоставлении отпуска министру здравоохранения Арсену Торосяну. Эта информация представлена на сайте электронного управления правительства Армении: e-gov.am
«Руководствуясь ч. 16 ст. 9 Закона Республики Армения “Об общественной службе”, ч. 13 ст. 10 Закона Республики Армения “О регулировании управленческих правоотношений” и ч. 1 ст. 18 Закона Республики Армения “О структуре и деятельности правительства”,
- Министру здравоохранения Армении Арсен Торосян предоставить неиспользованную часть ежегодного минимального отпуска за 2018 - 2019 годы и часть ежегодного минимального отпуска за 2019 - 2020 годы с 31 августа по 18 сентября 2020 года включительно.
- Во время нахождения Арсена Торосяна в отпуске министра здравоохранения Армении заменит первый заместитель министра здравоохранения Армении Анаит Аванесян», - говорится в решении премьер-министра.