Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ուրուգվայի նախագահին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ուրուգվայի Արեւելյան Հանրապետության նախագահ Լուիս Լակալե Պոուին՝ Անկախության օրվա կապակցությամբ: Ուղերձում ասված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ եւ Ուրուգվայի բարեկամ ժողովրդին ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա կապակցությամբ՝ մաղթելով խաղաղություն եւ բարգավաճում:
Հայ-ուրուգվայական ավանդական ջերմ եւ բարեկամական կապերն ամուր հիմք ունեն, որոնց շնորհիվ մեր պետությունների միջեւ ձեւավորվել են անկեղծ երկխոսություն եւ արդյունավետ գործակցություն:
Լիահույս եմ, որ մեր երկու երկրների միջեւ ձեւավորված բարեկամական հարաբերություններում կարձանագրենք նորանոր հաջողություններ՝ ի նպաստ մեր ժողովուրդների բարօրության»:

Премьер-министр поздравил президента Уругвая
Поддержи А1+!Премьер-министр Никол Пашинян в связи с Днем независимости направил президенту Восточной Республики Уругвай Луису Лакале Поу поздравительное послание.
«Сердечно поздравляю Вас и дружественный народ Уругвая с национальным праздником - Днем независимости, желаю Вам мира и процветания.
Традиционно теплые и дружественные армяно-уругвайские связи имеют прочную основу, благодаря которым между нашими государствами сформировались искренний диалог и эффективное сотрудничество.
Я полон надежд, что в дружественных отношениях, сложившихся между двумя нашими странами, мы добьемся новых успехов во благо наших народов».