Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է ՀՅԴ Բյուրոյի նախագահ Արմեն Ռուստամյանին
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱրցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն օգոստոսի 21-ին ընդունել է ՀՅԴ Բյուրոյի նախագահ Արմեն Ռուստամյանին:
Երկրի ղեկավարը բարձր է գնահատել Դաշնակցության կատարած հետևողական աշխատանքը համահայկական խնդիրների լուծման գործում՝ հատկապես ընդգծելով Արցախի անկախության կերտման դժվարին ճանապարհին և հետագա ձեռքբերումներում կառույցի ներդրած զգալի ավանդի մասին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են լիբանանահայությանն աջակցելուն, անհրաժեշտության պարագայում՝ նրանց հայրենադարձության կազմակերպմանը, ինչպես նաև Հայրենիքի անվտանգային համակարգին ու արտաքին մարտահրավերներին վերաբերող մի շարք առանցքային հարցեր:
Արմեն Ռուստամյանը Հանրապետության նախագահին է ներկայացրել նաև անցած տարի Ստեփանակերտում անցկացված «Հայաստան-Արցախ ռազմավարական դաշինք» ֆորումի ընդունած հռչակագրի դրույթները: Արայիկ Հարությունյանը հավաստիացրել է, որ հետևողական է լինելու ազգային ու պետական շահերի համատեքստում դրանց կյանքի կոչման գործում:

210820ArmenRustamyan
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян 21 августа принял председателя Бюро АРФ "Дашнакцутюн" Армена Рустамяна.
Араик Арутюнян высоко оценил последовательную работу, проводимую партией "Дашнакцутюн", по решению общеармянских задач, подчеркнув существенный вклад структуры в дело достижения независимости Арцаха и его дальнейших успехов.
В ходе встречи был обсужден ряд ключевых вопросов, касающихся содействия армянам Ливана и в случае необходимости организации их возвращения домой, равно как и системы безопасности родины и внешних вызовов.
Армен Рустамян представил президенту республики также положения декларации, принятой на форуме «Стратегический альянс Армения-Арцах», проведенном в прошлом году в Степанакерте. Араик Арутюнян заверил, что будет последовательным в деле их реализации в контексте национальных и государственных интересов.
Во встрече принял также участие представитель Центрального комитета АРФ «Дашнакцутюн» Арцаха Давид Ишханян.