Կառավարությունում տեղի է ունեցել քննարկում հայրենադարձության վերաբերյալ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՕգոստոսի 20-ին փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանի գլխավորությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել քննարկում հայրենադարձության վերաբերյալ:
Փոխվարչապետը ընդգծել է, որ պետք է ապահովել հայրենադարձների համար արդեն իսկ առկա տարբեր ծրագրերի փոխգործելիությունը, անհրաժեշտության դեպքում ստեղծել նորերը և արդյունքում մեկ միասնական փաթեթ մշակել: Ծրագրերը պետք է ունենան թե՛ կարճաժամկետ, թե՛ երկարաժամկետ բաղադրիչ:
Հանդիպման մասնակիցները անդրադարձել են հայրենադարձների կարիքների գնահատմանը, հավանական խնդիրների բացահայտմանը և դրանց լուծման համար անհրաժեշտ ռեսուրսների ներգրավմանը:
Քննարկվել են հայրենադարձների կացությանը, կրթությանը, առողջապահությանը, տնտեսական գործունեության ծավալմանը վերաբերող հարցեր:

В правительстве состоялось обсуждение вопросов репатриации
В правительстве под председательством вице-премьера Тиграна Авиняна 20 августа состоялось обсуждение вопросов репатриации.
Вице-премьер подчеркнул необходимость обеспечения взаимодействия различных существующих для репатриантов программ, создания новых программ при необходимости и разработки по итогам единого пакета. Программы должны иметь как краткосрочный, так и долгосрочный компоненты.
Участники встречи коснулись оценки потребностей репатриантов, выявления возможных проблем и привлечения необходимых ресурсов для их решения.
Были обсуждены вопросы, связанные с бытом, образованием, здравоохранением, экономической деятельностью репатриантов.