Այրում-Ջիլիզայի մաքսային-կետը ժամանակավորապես չի իրականացնի երկաթուղային բեռնափոխադրումների մաքսային ձևակերպումներ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՊետական եկամուտների կոմիտեն բեռնափոխադրողներին իրազեկում է, որ սեպտեմբերի 1-ից 16-ը Վրաստանից Հայաստան երկաթուղային երթևեկության ժամանակավոր դադարեցմամբ պայմանավորված` Արևելյան մաքսատուն-վարչության Այրում-Ջիլիզայի մաքսային-կետ բաժինը հիշյալ ժամանակահատվածում չի իրականացնի երկաթուղային բեռնափոխադրումների մաքսային ձևակերպումների գործառույթները։ Դրանք կվերականգնվեն երկաթուղու շահագործումը վերսկսելուն պես:
«Հարավկովկասյան երկաթուղի» ընկերությունն ավելի վաղ հայտնել էր, որ Թբիլիսիի տարածքով անցնող երկաթուղային միջուղում կամրջի շինարարության պատճառով, սեպտեմբերի 1-ից 16-ը ժամանակավորապես կդադարեցվի Հայաստանի ուղղությամբ երկաթուղային երթևեկությունը:

Таможенный пункт Айрум-Джилизы временно не будет осуществлять таможенное оформление железнодорожных грузоперевозок
Комитет государственных доходов информирует грузоперевозчиков, что в связи со временным прекращением железнодорожного движения из Грузии в Армению с 1 по 16 сентября таможенный пункт Айрум-Джилизы Восточного таможенного управления в указанный период не будет осуществлять функции таможенного оформления железнодорожных грузоперевозок. Они будут восстановлены после возобновление работы железной дороги.
Ранее компания “Южно-Кавказская железная дорога” сообщила, что в связи со строительством моста на железной дороге, проходящей по территории Тбилиси, с 1 по 16 сентября будет временно приостановлено железнодорожное движение в направлении Армении.