Նոյեմբերյանի 42-ամյա բնակիչն անհետ կորել է. հարուցվել է քրեական գործ
2020թ հուլիսի 29-ին Տավուշի մարզի Նոյեմբերյան քաղաքի բնակչուհին. դիմել է ՀՀ ոստիկանության Նոյեմբերյանի բաժին և հայտնել, որ հուլիսի 15-ին՝ ժամը 08։00-ի սահմաններում, իր որդին ՝ ծնված 1978թ., տանից դուրս է եկել աշխատանքի գնալու նպատակով և չի վերադարձել:
Ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ Նոյեմբերյան քաղաքի 42-ամյա բնակիչը, ԱՁ-ին պատկանող «Գազել» մակնիշի ավտոմեքենայով ապրանքներ առաքելու նպատակով, մեկնել է Լոռու մարզի Ալավերդի քաղաքի ուղղությամբ։ Հաջորդ օրը նշված ավտոմեքենան հայտնաբերվել է Լոռու մարզի Քարակոպ գյուղի տարածքում, իսկ 42-ամյա տղամարդը մինչ օրս չի հայտնաբերվել։
Դեպքի առթիվ 2020թ. օգոստոսի 10-ին ՀՀ ոստիկանության Նոյեմբերյանի բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի (սպանություն) 1-ին մասի հատկանիշներով, որը նախաքննություն կատարելու համար օգոստոսի 18-ին.ուղարկվել է ՀՀ քննչական կոմիտեի Տավուշի մարզային քննչական վարչության Նոյեմբերյանի քննչական բաժին և նույն օրն ընդունվել վարույթ:

Пропал без вести 42-летний житель города Ноемберян
29 июля 2020 г. жительница города Ноемберян обратилась в Ноемберянское отделение Полиции  Республики Армения и сообщила, что 15 июля в 08:00 ее сын (1978 г. р.) вышел из дома, чтобы пойти на работу и не вернулся.
В результате предпринятых мероприятий выяснилось, что 42-летний житель Ноемберяна на автомобиле марки “Газель” с целью доставки товаров отправился в сторону города Алаверди Лорийской области. На следующий день автомобиль был обнаружен на территории села Каракоп Лорийской области, а 42-летний мужчина до сих пор не обнаружен.
По данному случаю, 10 августа 2020 г. в Ноемберянском отделе Полиции Республики Армения было возбуждено уголовное дело по признакам ч. 1 ст. 104 УК Республики Армения (убийство). Уголовное дело для проведения предварительного следствия 18 августа было направлено в Ноемберянский следственный отдел Тавушского областного следственного управления Следственного комитета Республики Армения и в тот же день было принято к производству.