Մեկ օրում կորոնավիրուսի հետեւանքով 8 հոգի է մահացել
Աջակցիր «Ա1+»-ինՕգոստոսի 18-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 41846 դեպք, որոնցից 34982-ն` առողջացած, 832-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 5787 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 186661 թեստավորում: Այդ մասին հայտնում են Առողջապահության նախարարությունից:
Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 145 նոր դեպք և 327 առողջացած։
Մահվան դեպքի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 65 (տղամարդ), 82 (կին), 70 (տղամարդ), 91 (տղամարդ), 71 (տղամարդ), 69 (կին), 84 (կին) և 79 (կին) տարեկան: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտի մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 245 է:

8 человек скончались от коронавируса за сутки
В Армении по состоянию на 18 августа всего подтверждено 41 846 случаев COVID-19, 34 982  из которых выздоровели.
На данный момент фактическое лечение от COVID-19 получают 5 978 пациентов. За последние сутки проведено 1 067 тестов, а в общем счете 186 661.
Таким образом, выявлено 145 новых случаев заражения, 327 больных выздоровели.
В общей сложности в Армении по причине COVID-19 зарегистрировано 832 летальных исхода (увеличились на 8).
В Министерстве здравоохранения Армении сообщают, что скончавшиеся пациенты были  мужчины 91, 71, 65, 70 лет и женщины 82, 69, 84, 79 лет. Все пациенты имели сопутствующие хронические заболевания.
Зафиксирован 1 случай смерти пациента с диагнозом COVID-19, в котором смерть наступила не по причине подтвержденной коронавирусной  инфекции, а вследствие другой болезни. Таких случаев – 245.