Արմեն Սարգսյանը շնորհավորել է Ինդոնեզիայի նախագահին
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ինդոնեզիայի Հանրապետության նախագահ Ջոկո Վիդոդոյին՝ երկրի ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա առթիվ:
«Վստահ եմ, որ Հայաստանի և Ինդոնեզիայի միջև հարաբերությունները կշարունակեն զարգանալ ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ հարթակներում՝ ի շահ մեր ժողովուրդների»,- մասնավորապես նշված է Արմեն Սարգսյանի ուղերձում:
Հայաստանի նախագահը Ջոկո Վիդոդոյին մաղթել է քաջառողջություն և հաջողություն, իսկ Ինդոնեզիայի ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարօրություն:

Армен Саркисян поздравил президента Индонезии
Президент Республики Армения Армен Саркисян направил поздравительное послание президенту Республики Индонезия Джоко Видодо по случаю национального праздника страны - Дня независимости.
В послании Армена Саркисяна, в частности, говорится: “Я уверен, что отношения между Арменией и Индонезией продолжат развиваться во благо наших народов, как на двусторонней, так и на многосторонней площадках”.
Президент Армении пожелал Джоко Видодо крепкого здоровья и успехов, а народу Индонезии -мира и благоденствия.