Արցախում կրկին կորոնավիրուսի նոր դեպքեր չկան
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱՀ առողջապահության նախարարության տրամադրած տեղեկատվության համաձայն՝ Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության նոր դեպք չի գրանցվել: COVID-19-ի ախտորոշմամբ 1 հիվանդ ապաքինվել է:
Առայսօր, նոր կորոնավիրուսային հիվանդությունը հաստատվել է 251 մարդու մոտ, որից 236-ը հաղթահարել է հիվանդությունը: Փաստացի բուժում է ստանում 14, ընդհանուր մեկուսացված է 35 քաղաքացի: Բժիշկները 2 հիվանդի առողջական վիճակը գնահատում են ծանր, 4-ինը՝ միջին ծանրության:
Թեստավորումների նպատակով 137 նմուշառում է իրականացվել: Մինչ այսօր կատարվել է 7712 փորձանմուշի հետազոտություն:

COVID-19-announcement
По состоянию на 14 августа в Республике Арцах не подтверждено ни одного нового случая заражения коронавирусом.
Об этом сообщает Информационный штаб Арцаха со ссылкой на данные Минздрава страны.
У одного пациента был диагностирован COVID-19. На сегодняшний день у 251 человека диагностирован новый коронавирус, 236 из которых выздоровели. 14 граждан фактически проходят лечение, в общей сложности 35 человек остаются изолированными.
Врачи оценивают состояние здоровья двух пациентов как тяжелое, а четырех - как среднее.
Для испытаний отобрано 137 образцов. На сегодняшний день протестировано 7712 образцов.
Смертей от коронавируса в стране не зарегистрировано. В одном случае смерти у гражданина диагностировали коронавирусную болезнь, но умер он по другой причине.