Տեղեկատվությունը, թե վարչապետն իր ընտանիքով մասնակցել է հարսանիքի, իրականությանը չի համապատասխանում․ խոսնակ
ՀՀ վարչապետի մամլո խոսնակ մանե Գևորգյանը ֆբ-ի իր էջում գրել է․
NEWS.am եւ Hraparak.am կայքերի կողմից տարածվող այն տեղեկատվությունը, թե վարչապետն իր ընտանիքով շաբաթ օրը մասնակցել է հարսանիքի, իրականությանը չի համապատասխանում:
Թեև պատգամավոր Ղալումյանը հերքել է վարչապետի մասնակցության մասին լուրը, լրատվամիջոցները շարունակել են ապատեղեկատվությունը տարածել։ Տեղեկությունը ճշտելու հարցով լրատվամիջոցները ինձ չեն դիմել եւ այն հրապարակել են առանց պաշտոնական պարզաբանման փորձի։
Ես միշտ բաց եմ լրագրողների հետ շփումներում եւ որեւէ հարցով ինձ չդիմելու որեւէ հիմք չեմ տվել: Խնդրում եմ գործընկերներիս իրենց կայքերի միջոցով հերքել ապատեղեկատվությունը:

Информация о том, что премьер-министр и его семья присутствовали на свадьбе, не соответствуют действительности: пресс-секретарь
Пресс-секретарь премьер-министра Армении Мане Геворгян опровергает информацию о том, что премьер-министр Пашинян в субботу вместе с семьей присутствовал на свадьбе. Об этом Геворгян написала на своей странице в Facebook, отвечая на публикации СМИ.
«Слухи о том, что премьер-министр и его семья присутствовали на свадьбе в субботу, не соответствуют действительности. Хотя депутат Галумян опроверг новость об участии премьер-министра, СМИ продолжают распространять дезинформацию. СМИ не связывались со мной для проверки информации, они опубликовали ее без каких-либо попыток официального разъяснения», - написала Геворгян.
Мане Геворгян отметила, что всегда открыта в контактах с журналистами и не давала повода не задавать ей вопросы. Пресс-секретарь премьер-министра попросила коллег опровергнуть дезинформацию на своих сайтах.