Նախագահի նստավայրում տեղի է ունեցել ՀՀ Շրջակա միջավայրի նախարարի երդման արարողությունը (տեսանյութ)
Հանրապետության նախագահի նստավայրում, նախագահ Արմեն Սարգսյանի և վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ներկայությամբ, այսօր տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության Շրջակա միջավայրի նախարար Ռոմանոս Պետրոսյանի երդման արարողությունը:
Նախարար Պետրոսյանը երդվել է բարեխղճորեն կատարել ժողովրդի առջև ունեցած պարտավորությունները, պահպանել Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրությունը և օրենքները, նպաստել Հայաստանի Հանրապետության ինքնիշխանության և շահերի պահպանմանը, հավատարիմ մնալ Կառավարության անդամի բարձր կոչմանը։
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը և վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել են Ռոմանոս Պետրոսյանին, մաղթել նրան հաջողություն, անսպառ եռանդ և արդյունավետ աշխատանք:

В резиденции президента состоялась церемония клятвы министра окружающей среды (видео)
В резиденции президента Республики Армении в присутствии президента Армена Саркисяна и премьер-министра Никола Пашиняна 11 августа состоялась церемония клятвы министра окружающей среды Республики Армения Романоса Петросяна.
Министр поклялся добросовестно исполнять свои обязанности перед народом, сохранять Конституцию и законы Республики Армения, способствовать сохранению суверенитета и интересов Республики Армения, оставаться верным высокому званию члена правительства.
Президент Армен Саркисян и премьер-министр Никол Пашинян поздравили Романоса Петросяна и пожелали ему успехов, неиссякаемой энергии и плодотворной работы.