Մահվան 7 նոր դեպք՝ կորոնավիրուսի հետեւանքով
Օգոստոսի 11-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 40593 դեպք, որոնցից 33157-ն` առողջացած, 803-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 6399 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 177322 թեստավորում: Այդ մասին հայտնում են Առողջապահության նախարարությունից:
Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 160 նոր դեպք և 541 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 71 (տղամարդ), 71 (կին), 73 (կին), 86 (տղամարդ), 84 (կին), 81 (տղամարդ) և 67 (տղամարդ): Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 6 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 234 է:

7 новых случаев смерти от коронавируса
По положению на 11-е августа в Армении зарегистрировано 40 593 случая коронавирусной болезни, 33157 из которых выздоровели.
На данный момент фактическое лечение коронавирусного заболевания получают 6399 пациентов. За последние 24 часа было проведено 968 тестов, а в общей сложности - 177322 тестирования. Таким образом, есть 160 новых случаев коронавирусной болезни и 541 выздоровел. В общей сложности из-за коронавируса было зарегистрировано 803 случая смерти (увеличилось еще на 7). В Министерстве здравоохранения РА сообщают, что погибшие пациенты были мужчинами 71, 86, 81, 67 лет и женщинами 71, 73, 84 года. У всех были сопровождающие хронические заболевания.
Было зафиксировано еще 6 случаев смерти, когда у пациентов была подтверждена коронавирусная инфекция, однако смерть наступила из-за другой болезни. Общее число таких случаев - 234.