«Ավրորան» 200.000 ԱՄՆ դոլար է նվիրաբերում Բեյրութում աղետի հետեւանքները հաղթահարելու համար
Աջակցիր «Ա1+»-ին«Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնության համահիմնադիրներ Նուբար Աֆեյանը, Վարդան Գրեգորյանն ու Ռուբեն Վարդանյանը եւ «Ավրորա» մրցանակի Ընտրող հանձնաժողովի նախագահ Լորդ Արա Դարզին հայտարարել են, որ «Ավրորան» 200.000 ԱՄՆ դոլար կնվիրաբերի Լիբանանի մայրաքաղաք Բեյրութի բնակիչներին աջակցելու համար, ինչպես նաեւ #AraratChallenge շարժման միջոցով լրացուցիչ դրամահավաք-հանգանակություն կսկսի՝ ուղղելու Բեյրութի հայ համայնքին:
«Մենք խորապես ցավում ենք Բեյրութում տեղի ունեցած ողբերգական պայթյունի համար եւ միանում Լիբանանին հրատապ օգնելու համաշխարհային ջանքերին: Ինչպես Լիբանանը կանգնեց մեր կողքին Հայոց ցեղասպանությունից հետո, այսօր մենք ենք Լիբանանի ողջ ժողովրդին աջակից: Որպես «Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնության ներկայացուցիչներ, մենք կոչ ենք անում հումանիտար բոլոր կազմակերպություններին անել հնարավոր ամեն ինչ՝ Լիբանանին աջակցելու համար: Մենք կոչ ենք անում աշխարհի բոլոր հայերին՝ սատարելու Լիբանանի ողջ բնակչությանը, ինչպես նաեւ հայ համայնքին»,- հայտարարում են «Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնության համահիմնադիրները եւ «Ավրորա» մրցանակի Ընտրող հանձնաժողովի նախագահը:
«Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնությունը Լիբանանի Կարմիր խաչի եւ Մերձավոր Արեւելքի հիմնադրամի (NEF) միջոցով 100.000 ԱՄՆ դոլար մարդասիրական աջակցություն կտրամադրի պայթյունի անմիջական հետեւանքները մեղմելու համար: Միեւնույն ժամանակ «Ավրորայի» #AraratChallenge շարժումը 50.000 ԱՄՆ դոլար կնվիրաբերի Մեծի Տանն Կիլիկիո Կաթողիկոսությանը՝ հայ համայնքի կարիքների համար: 2020 թ. օգոստոսի 10-ից սկսած՝ առնվազն երկու ամիս #AraratChallenge շարժումը կօգնի նաեւ միավորելու աշխարհի բոլոր հայերին՝ իրականացնելով դրամահավաք-հանգանակություն: Հավաքված միջոցները կուղղվեն Բեյրութի հայ համայնքի աջակցությանը: Ակնկալվում է, որ այս ջանքերը հնարավորություն կտան հանգանակել եւս 50.000 ԱՄՆ դոլար՝ աջակցելու վերականգնման նախագծերին, որոնք կընտրվեն ավելի ուշ:

«Аврора» пожертвует 200 тысяч долларов США на преодоление последствий катастрофы в Бейруте
Поддержи А1+!Соучредители гуманитарной инициативы “Аврора” Нубар Афеян, Вардан Грегорян и Рубен Варданян и председатель отборочной комиссии премии “Аврора” лорд Ара Дарзи заявили, что “Аврора” пожертвует 200 000 долларов США на поддержку жителей столицы Ливана Бейрута, а также через движение #AraratChallenge начнет сбор средств-пожертвований для того, чтобы направить армянской общине Бейрута.
“Как представители гуманитарной инициативы “Аврора”, мы призываем все гуманитарные организации сделать все возможное, чтобы помочь Ливану. Мы призываем всех армян мира поддержать все население Ливана, а также армянскую общину”, - заявили соучредители гуманитарной инициативы "Аврора" и председатель отборочной комиссии премии "Аврора":
Гуманитарная инициатива "Аврора" с помощью ливанского Красного Креста и Фонда Ближнего Востока (NEF) предоставит гуманитарную помощь в размере 100 тысяч долларов США для смягчения последствий взрыва. В то же время движение #AraratChallenge “Авроры” пожертвует 50.000 долларов США Католикосату Великого Дома Киликийского для нужд армянской общины. В 2020 году начиная с 10 августа, как минимум два месяца движение #AraratChallenge будет помогать объединить всех армян мира, осуществляя сбор средств. Собранные средства будут направлены на поддержку армянской общины Бейрута. Ожидается, что эти усилия дадут возможность собрать еще 50.000 долларов США для поддержки проектов по восстановлению, которые будут выбраны позже.
Гуманитарная инициатива "Аврора", созданная от имени людей, переживших Геноцид армян, в знак благодарности их спасителям стремится дать возможность современным героям принести жизнь и надежду тем, кто остро нуждается в гуманитарной помощи во всем мире, тем самым продолжая гуманитарную цепочку по всему миру.
Гуманитарная инициатива "Аврора" - выраженная в деле благодарность за трансформацию армянского опыта во Всемирное движение, призванное вдохновить каждого из нас на работу во имя человечества и человеческой жизни.
Мировое движение #AraratChallenge отражает влияние гуманитарного движения “Аврора” в Армении. Оно было запущено в 2019 году. 19 июля состоялась символическая церемония, которая состоялась на холме Цицернакаберд. Движение-сбор средств, сопровождаемое видеообращением, расширяет деятельность и влияние Гуманитарной инициативы» Аврора " на борьбу с бедностью, улучшение здравоохранения и нуждающихся в предоставлении образования.