Իմ զորակցությունն եմ հայտնում եղբայրական Լիբանանի ժողովրդին. Արմեն Սարգսյանը ցավակցել է
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Լիբանանի Հանրապետության նախագահ Միշել Աունին:
«Խորապես ցնցված եմ Բեյրութում տեղի ունեցած պայթունի լուրից: Այս ողբերգությունը խլեց բազում կյանքեր և դարձավ հսկայական ավերածությունների պատճառ:
Իմ ցավակցությունն ու զորակցությունն եմ հայտնում Ձեզ և եղբայրական Լիբանանի ժողովրդին: Զոհվածների հարազատներին ու մերձավորներին մաղթում եմ տոկունություն և ոգու արիություն, իսկ վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում:
Այս ծանր պահին պատրաստակամ ենք աջակցություն ցուցաբերել եղբայրական Լիբանանին»,-ասված է նախագահ Սարգսյանի հեռագրում:

Выражаю свою поддержку народу братского Ливана: Армен Саркисян выразил соболезнования
Президент Республики Армения Армен Саркисян направил телеграмму соболезнования президенту Ливанской Республики Мишелю Ауну.
“Глубоко потрясен известием о взрыве в Бейруте. Эта трагедия унесла много жизней и стала причиной огромных разрушений.
Выражаю свои соболезнования и поддержку Вам и народу братского Ливана. Родным и близким погибших желаю стойкости и мужества духа, а раненым - скорейшего выздоровления
В этот тяжелый момент мы готовы оказать наше содействие братскому Ливану”, - говорится в телеграмме президента Саркисяна.