Նախագահի հրամանագրով՝ Բելգիայի Թագավորությունում ՀՀ նոր դեսպան է նշանակվել
ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի հրամանագրով՝ Թաթուլ Մարգարյանը հետ է կանչվել Բելգիայի Թագավորությունում և Լյուքսեմբուրգի Մեծ Դքսությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպանի, ինչպես նաև Եվրոպական միությունում Հայաստանի Հանրապետության ներկայացուցչության ղեկավարի պաշտոնից
«Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը` համաձայն Սահմանադրության 132-րդ հոդվածի 1-ին մասի 2-րդ կետի.
Թաթուլ ՄԱՐԳԱՐՅԱՆԻՆ հետ կանչել Բելգիայի Թագավորությունում և Լյուքսեմբուրգի Մեծ Դքսությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպանի, ինչպես նաև Եվրոպական միությունում Հայաստանի Հանրապետության ներկայացուցչության ղեկավարի պաշտոնից»:
Մեկ այլ հրամանագրով՝ Աննա Աղաջանյանը նշանակվել է Բելգիայի Թագավորությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան, ինչպես նաև Եվրոպական միությունում Հայաստանի Հանրապետության ներկայացուցչության ղեկավար:
Աննա ԱՂԱՋԱՆՅԱՆԻՆ նշանակել Բելգիայի Թագավորությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան, ինչպես նաև Եվրոպական միությունում Հայաստանի Հանրապետության ներկայացուցչության ղեկավար (նստավայրը՝ Բրյուսել)»,- ասված է հրամանագրում:

Указом президента в Королевстве Бельгия назначен новый посол РА
Указом президента Армении Армена Саркисяна Анна Агаджанян назначена чрезвычайным и полномочным послом Республики Армения в Королевстве Бельгия и руководителем представительства Республики Армения в Европейском союзе. Указ опубликован на официальном сайте президента Армении.
“Принимая за основу предложение премьер-министра, согласно пункту 2 части 1 статьи 132 Конституции, Анна Агаджанян назначена Чрезвычайным и Полномочным Послом Республики Армения в Королевстве Бельгия, а также руководителем представительства Республики Армения в Европейском союзе (резиденция в Брюсселе)”, - говорится в указе президента.
Другим указом президент Армении отозвал Татула Маргаряна с должности чрезвычайного и полномочного посла Республики Армения в Королевстве Бельгии и в Великом Герцогстве Люксембург, а также руководителя представительства Республики Армения в Европейском союзе.