ՀՀ դեսպանները հեռավար դասախոսություններ անցկացրեցին ԵՊՀ ուսանողների համար
ԱԳՆ և ԵՊՀ Միջազգային հարաբերությունների ֆակուլտետի միջև հաստատված համագործակցության շրջանակներում հուլիսի 15-ից 31-ը անցկացվեց հեռավար ամառային դպրոց «Հայաստանի Հանրապետության հարաբերությունները համաշխարհային քաղաքականության խոշոր դերակատարների հետ» խորագրի ներքո:
Ամառային դպրոցի շրջանակներում ԵՊՀ միջազգային հարաբերությունների ֆակուլտետի մագիստրոսների համար դասախոսություններով հանդես եկան նաև ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպան Վարուժան Ներսեսյանը, ՌԴ-ում ՀՀ Վարդան Տողանյանը,  ԳԴՀ-ում ՀՀ Աշոտ Սմբատյանը, ՀՀ ԱԳ նախարարի խորհրդական Վահե Գևորգյանը, ՉԺՀ-ում ՀՀ դեսպան  Սերգեյ Մանասարյանը, Ֆրանսիայում ՀՀ դեսպան Հասմիկ Տոլմաջյանը, Նիդերլանդների թագավորությունում ՀՀ դեսպան Տիգրան Բալայանը, իսկ դասընթացը եզրափակեց ՄԱԿ-ում ՀՀ մշտական ներկայացուցիչ Մհեր Մարգարյանը:
Դասախոսությունների ընթացքում դիվանագետներն ունկնդիրներին ներկայացրեցին հավատարմագրման երկրներում և միջազգային կազմակերպություններում ՀՀ առաջնահերթությունները և առանցքային հարցերի շուրջ ՀՀ դիրքորոշումները, արդի մարտահրավերները և դրանց հաղթահարման ուղիները, պատասխանեցին ունկնդիրների բազմաթիվ հարցերի:

Послы РА провели дистанционные лекции для студентов ЕГУ
В рамках сотрудничества, установленного между Министерством иностранных дел и факультетом международных отношений ЕГУ, с 15 по 31 июля были проведены лекции Летней школы дистанционного обучения под общим названием “Отношения Республики Армения с крупными игроками мировой политики”.
В рамках Летней школы с лекциями для магистров факультета международных отношений ЕГУ выступили посол Республики Армения в США Варужан Нерсесян, посол Республики Армения Вардан Тоганян в РФ, посол Республики Армения в ФРГ Ашот Смбатян, советник министра иностранных дел Ваге Геворкян, посол Республики Армения в КНР Сергей Манасарян, посол Республики Армения во Франции Асмик Толмаджян, посол Республики Армения в Нидерландах Тигран Балаян. Цикл лекций завершил постоянный представитель Республики Армения в ООН Мгер Маргарян.
В ходе лекций дипломаты представили слушателям приоритеты Армении в странах аккредитации и международных организациях и позиции по ключевым вопросам, современные вызовы и пути их преодоления, ответили на многочисленные вопросы слушателей.