290720ArmenGrigoryan
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հուլիսի 29-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանին:
Հանդիպմանը, որին մասնակցում էր ԱՀ Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Սամվել Բաբայանը, քննարկվել է անվտանգության ոլորտում հայկական երկու հանրապետությունների համագործակցությանն առնչվող հարցերի լայն շրջանակ: Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել նաև տարածաշրջանում տեղի ունեցող գործընթացների վերաբերյալ:
Երկրի ղեկավարն ընդգծել է պաշտոնական Ստեփանակերտի և Երևանի համապատասխան կառույցների սերտ ու համակարգված փոխգործակցության կարևորությունը, ինչը նպաստելու է ծագող մարտահրավերների արդյունավետ դիմակայմանը:

Араик Арутюнян принял секретаря Совета безопасности РА
Поддержи А1+!29 июля президент Республики Арцах Араик Арутюнян принял секретаря Совета безопасности Республики Армения Армена Григоряна.
На встрече, в которой принял участие и секретарь Совета безопасности Республики Арцах Самвел Бабаян, был обсужден широкий круг вопросов, касающихся сотрудничества двух армянских республик в сфере безопасности. Участники встречи также обменялись мнениями вокруг происходящих в регионе процессов.
Араик Арутюнян подчеркнул важность тесного и скоординированного взаимодействия соответствующих структур официального Степанакерта и Еревана, что будет способствовать эффективному противостоянию возникающим вызовам.