Լուկաշենկոյի հետ հանդիպած պաշտոնյաներին լրացուցիչ թեստավորման կարիք չկա. Մանե Գևորգյան
Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի հետ Մինսկում հուլիսի 17-ին հանդիպած ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին և կառավարական պատվիրակության մյուս անդամներին լրացուցիչ թեստավորելու կարիք չկա: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին ասաց ՀՀ վարչապետի մամուլի խոսնակ Մանե Գևորգյանը, պատասխանելով այն դիտարկմանը, թե Լուկաշենկոն հայտնել է, որ ասիմպտոմ հաղթահարել է կորոնավիրուսը, իսկ այդ հայտարարությունից օրեր առաջ հանդիպում է ունեցել ՀՀ վարչապետի և Հայաստանի պատվիրակության անդամների հետ:
«Մինսկից Երևան ժամանելուց հետո Հայաստանի պատվիրակության բոլոր անդամները հանձնել են կորոնավիրուսի թեստ, որոնց պատասխանները եղել են բացասական և այս պահին թեստավորման անհրաժեշտություն չկա»,- ասաց Գևորգյանը:
Հուլիսի 16-17-ը ՀՀ կառավարական պատվիրակությունը՝ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ, գտնվում էր Մինսկում, մասնակցելու Եվրասիական տնտնեսական միության միջկառավարական խորհրդի նիստին: Այցի ընթացքում հուլիսի 17-ին ՀՀ վարչապետը հանդիպում է ունեցել Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի հետ: Հուլիսի 28-ին Ալեքսանդր Լուկաշենկոն հայտարարել է, որ ասիմպտոմ, ոտքի վրա հաղթահարել է կորոնավիրուսը:

Нет необходимости в дополнительном тестировании встречавшихся с Лукашенко официальных лиц: Геворгян
Нет необходимости дополнительно тестировать премьер-министра Армении Никола Пашиняна и других членов правительственной делегации, которые 17 июля встретились в Минске с президентом Беларуси Александром Лукашенко. Об этом в беседе с Арменпресс заявила пресс-секретарь премьер-министра Республики Армения Мане Геворгян, отвечая на замечание о том, что Лукашенко заявил, что он бессимптомно переболел коронавирусом, и за несколько дней до этого объявления он встретился с премьер-министром Армении и членами делегации.
«После прибытия в Ереван из Минска все члены армянской делегации прошли тест на коронавирус, ответы были отрицательными. В настоящее время нет необходимости в тестировании», - сказала Геворгян.
16-17 июля делегация правительства Армении во главе с премьер-министром Николом Пашиняном находилась в Минске для участия в заседании Межправительственного совета Евразийского экономического союза. В ходе визита 17 июля премьер-министр Республики Армения встретился с президентом Беларуси Александром Лукашенко. 28 июля Александр Лукашенко объявил, что бессимптомно переболел коронавирусом.