Ընթանում են Տաթև-Աղվանի 12.5 կմ ճանապարհի հիմնանորոգման աշխատանքները
ՀՀ պետբյուջեի միջոցներով հիմնանորոգվում է Հ-46, Մ2-Տաթև-Աղվանի-Մ2 ճանապարհահատվածը։ Կապալառու կազմակերպությունը՝ «Վահագն և Սամվել» ՍՊԸ-ն, իրականացնելու է հողային աշխատանքներ, ջրահեռացման համակարգերի մաքրում և վերականգնում, անվտանգության տարրերի, երկշերտ ասֆալտբետոնե ծածկի տեղադրում և նշագում։ 12.5 կմ երկարությամբ ճանապարհի հիմնանորոգման համար հատկացվել է մոտ 1 մլրդ 170 մլն դրամ։
Նշենք‚ որ 2019թ. հիմնանորոգվել էր Սատանի կամրջից մինչև Տաթև 6 կմ ճանապարհահատվածը։ 2021թ.-ին նախատեսված է Տաթև-Աղվանի ճանապարհի շարունակության՝ 17.5 կմ հատվածի հիմնանորոգում‚ իսկ 2022թ. կհիմնանորոգվի դեպի Կապան ևս 10 կմ ճանապարհահատված։ Այդպիսով կունենանք Գորիս-Կապան ճանապարհին այլընտրանքային՝ 40 կմ բարեկարգ‚ ասֆալտապատ ճանապարհ։
Այս ճանապարհը ռազմավարական նշանակություն ունի։ Ճանապարհի հիմնանորոգումը կնպաստի զբոսաշրջության և տնտեսական ներուժի զարգացմանը։

Ведутся работы по капитальному ремонту на 12.5 км дороги Татев-Агван
Поддержи А1+!На средства из госбюджета ведется капитальный ремонт участка дороги Г-46, М2-Татев-Агван-М2. Компания-подрядчик, ООО “Ваагн и Самвел”, осуществит земляные работы, очистку и восстановление дренажных систем, установку и обозначение знаков безопасности, двухслойного асфальтобетонного покрытия. На ремонт 12,5 км дороги выделено около 1 млрд 170 млн драмов.
“Отметим, что в 2019 г. капитально был отремонтирован участок дороги от Чертого моста до Татева, длиною в 6 км. На 2021 г. запланирован капитальный ремонт продолжения дороги Татев-Агван, длиною в 17.5 км, на 2022 год - 17.5 км дороги Татев-Агван. Будут отремонтированы еще 10 км дороги, ведущей в Капан. Таким образом, дороге Горис-Капан появится альтернативная дорога длиною в 40 км – благоустроенная и асфальтированная.
Эта дорога имеет стратегическое значение. Капитальный ремонт дороги будет способствовать развитию туризма и экономического потенциала области”, - говорится в сообщении министерства.