Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակվելու 239, մահվան՝ 10 նոր դեպք
Հայաստանում հուլիսի 28-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակման 239 նոր դեպք, վարակվածների ընդհանուր թիվը հասել է 37 629-ի:
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ ԱՆ հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնը, մեկ օրում կորոնավիրուսի հետևանքով մահացել է 8 քաղաքացի, մահացածների թիվը 719 է:
Մեկ օրում գրանցվել է կորոնավիրուսով վարակված պացիենտների՝ այլ հիվանդությունից մահվան 2 դեպք: Հուլիսի 28-ի դրությամբ մահվան այս դեպքերի թիվը 223 է: Ընդհանուր առմամբ, մեկ օրում մահացել է 10 մարդ, իսկ մահվան ընդհանուր դեպքերի թիվը հասել է 942-ի:
Մեկ օրում առողջացածների թիվը 692 է, ընդհանուր առողջացածներինը՝ 27 357, փաստացի բուժվողներինը՝ 9330 (մեկ օրում պակասել է 463-ով): Մեկ օրում թեստավորվել է 1061 մարդ, ընդհանուր առմամբ առ այսօր թեստավորվել է 158 527 քաղաքացի:

В Армении подтверждено 239 случаев заражения коронавирусом, 10 новых случаев смерти
В Армении по состоянию на 28 июля всего подтверждено 37 629 случаев COVID-19, 27 357 из которых выздоровели.
На данный момент фактическое лечение от COVID-19 получают 9 330 пациентов. Всего было проведено 158 527 тестов.
Выявлено 239 новых случаев заражения, 692 пациента выздоровели.
В общей сложности в Армении по причине COVID-19 зарегистрировано 719 летальных исходов (увеличились на 8).
В Министерстве здравоохранения Армении сообщают, что скончавшиеся пациенты были мужчины 63, 85, 64, 74, 62, 89 лет и женщины 89, 54 лет. Все пациенты имели сопутствующие хронические заболевания.
Зафиксировано 2 случая смерти, наступившей не по причине подтвержденной коронавирусной  инфекции, а вследствие другой болезни.  Таких случаев - 223.