Ուկրաինայի հայ երիտասարդության ղեկավարը կոչ է արել չենթարկվել սադրանքներին (տեսանյութ)
Ուկրաինայի հայ երիտասարդության միության նախագահ Արթուր Սարգսյանը կոչ է արել չտրվել սադրանքներին, հայտնում է AnalitikaUA.net-ը:
«Ես հայտարարում եմ, որ հայ երիտասարդությունը, որը միշտ կողմ է եղել Ադրբեջանի եւ Հայաստանի միջեւ հակամարտության խաղաղ կարգավորմանը, շարունակում է հավատարիմ մնալ այդ դիրքորոշմանը: Մենք չենք ենթարկվում սադրանքներին եւ չենք մասնակցում որեւէ ազգի դեմ ապօրինի գործողություններին, սակայն եթե մարտահրավերներ են առաջանում, որոնք սպառնում են մեր հայրենակիցների անվտանգությանը, ապա համապատասխան միջոցներ կձեռնարկվեն օրենքի շրջանակներում: Իմ հայտարարության հիմնական նպատակը կոչն է բոլոր այն լրատվամիջոցներին, որոնք լուսաբանում են հակամարտությունն ինչպես Ուկրաինայում, այնպես էլ ամբողջ աշխարհում, չշահարկել այս թեման, առավել եւս՝ օգտագործելով կեղծ տեղեկություններ: Օրինակ՝ նախանցյալ գիշեր Կիեւում իրավիճակի կապակցությամբ: Դա միայն սրում է էթնիկական պառակտումը։
Կոչ եմ անում բոլորին չտրվել սադրանքներին՝ թե լրատվամիջոցներում, թե փողոցում՝ իրավիճակը չապակայունացնելու համար»,- նշվում է հայտարարության մեջ:
Ավելի վաղ օրենքին հետեւելու եւ սադրանքներին չենթարկվելու կոչ էին հնչեցրել Ուկրաինայի հայերի միությունը եւ Հայ առաքելական եկեղեցու Ուկրաինայի թեմի հոգեւորականները կոչ էին անում
Ավելի վաղ Ուկրաինայի հայերի միությունը և Հայ առաքելական եկեղեցու Ուկրաինայի թեմի հոգևորականները կոչ էին անում պահպանել օրենքը և չենթարկվել սադրանքներին:

Глава армянской молодежи Украины выступил с призывом не поддаваться провокациям (видео)
Председатель Союза армянской молодежи Украины Артур Саркисян выступил с призывом не поддаваться провокациям, сообщает AnalitikaUA.net.
Как сообщает издание, в заявлении молодежного деятеля сказано: «Заявляю, что армянская молодежь, которая всегда выступала за мирное урегулирование конфликта между Азербайджаном и Арменией, продолжает придерживаться этой позиции. Мы не поддаемся на провокации и не участвуем в неправомерных действиях в отношении любых наций, но если появятся вызовы, угрожающие безопасности наших соотечественников, то будут приняты соответствующие меры в рамках закона.
Главная цель моего заявления — это призыв ко всем средствам массовой информации, освещающим конфликт как в Украине, так и во всем мире, не спекулировать на этой теме, тем более используя недостоверную информацию. К примеру, насчёт ситуации в Киеве позапрошлой ночью. Это только разжигает межнациональную рознь.
Призываю каждого не поддаваться на провокации, будь то в СМИ или на улице, чтобы не дестабилизировать ситуацию».