Հարուցվել է քրեական գործ պայմանագրային զինծառայողի մահվան դեպքով
27.07.2020 թ.՝ ժամը 01։10-ի սահմաններում, հակառակորդի մարտական դիրքից դիպուկահարի կողմից արձակված կրակոցից, ՀՀ ՊՆ N զորամասի պահպանության տեղամասի մարտական դիրքում կոկորդի շրջանում հրազենային վնասվածք է ստացել պայմանագրային զինծառայող Աշոտ Գևորգի Միքայելյանը: Զինվորական հոսպիտալ տեղափոխելու ճանապարհին վերջինս մահացել է:
Դեպքի առթիվ ՀՀ ՔԿ զինվորական քննչական գլխավոր վարչության վեցերորդ կայազորային քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի (սպանություն) 2-րդ մասի 2-րդ և 13-րդ կետերով հարուցվել է քրեական գործ, կատարվում է նախաքննություն:

По факту гибели военнослужащего от выстрела противника возбуждено уголовное дело
Поддержи А1+!27 июля в 01:10 на боевой позиции оборонительного участка N-ской воинской части МО Армении в результате выстрела вражеского снайпера огнестрельное ранение в область горла получил военнослужащий-контрактник Ашот Геворкович Микаелян. Он скончался по дороге в военный госпиталь.
Как сообщили в пресс-службе Следственного комитета Армении, по данному факту в 6-ом гарнизонном следственном отделе Главного военного следственного управления СК Армении возбуждено уголовное дело по пунктам 2 и 13 части 2 статьи 104 УК Республики Армении (убийство).