Տավուշում ծանր վիրավորում ստացած եւ այսօր մահացած զինծառայողի ընտանիքին կտրամադրվի 58 մլն դրամի չափով հատուցում
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀայ-ադրբեջանական սահմանին հուլիսի 14-ին ծանր վիրավորում ստացած և հուլիսի 23-ին ՊՆ կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալում մահացած ժամկետային զինծառայող, շարքային Արթուր Բագրատի Մուրադյանի ընտանիքի անդամներին «Զինծառայողների ապահովագրության» հիմնադրամի կողմից կտրամադրվեն հատուցումներ առաջիկա 20 տարվա ընթացքում:
Հիմնադրամը տեղեկացնում է, որ հատուցման չափը կկազմի 58 մլն ՀՀ դրամ, որից 10 մլն դրամը կտրամադրվի միանվագ, իսկ մնացածը՝ ամսական հավասար վճարներով:
Հիմնադրամն իր ցավակցությունն ու զորակցությունն է հայտնել Արթուր Մուրադյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:

Семья военнослужащего, получившего тяжелое ранение в Тавуше и скончавшегося сегодня, получит компенсацию в размере 58 млн драмов
Поддержи А1+!Члены семьи рядового Артура Баграта Мурадяна, который 14 июля получил ранение на армяно-азербайджанской границе и скончался в Центральном клиническом военном госпитале министерства обороны, получат компенсацию от Фонда страхования военнослужащих в течение 20 лет. Фонд сообщает, что сумма компенсации составит 58 млн драмов, из которых 10 млн драмов будут выданы сразу, а остальные равными ежемесячными платежами.