ՀՀ վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Եգիպտոսի նախագահին Ազգային տոնի առթիվ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության նախագահ Աբդել Ֆաթթահ Ալ Սիսիին՝ Ազգային տոնի առթիվ: Ուղերձում, մասնավորապես ասված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության ազգային տոնի՝ Հեղափոխության օրվա կապակցությամբ։
Հայ-եգիպտական երկկողմ և բազմակողմ համագործակցության օրակարգը շարունակաբար ընդլայնելու և բովանդակային առումով հարստացնելու խնդիրը մշտապես գտնվում է Հայաստանի ուշադրության կենտրոնում։ Համոզված ենք, որ դրա համար առկա է հսկայական ներուժ, որի արդյունավետ օգտագործումը նոր հնարավորություններ կբացահայտի մեր երկու բարեկամ երկրների առավել մերձեցման և փոխշահավետ համագործակցության զարգացման համար։
Մաղթում եմ Ձեզ առողջություն և նորանոր հաջողություններ, իսկ Եգիպտոսի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն, բարօրություն և նոր կորոնավիրուսի համավարակի առաջացրած մարտահրավերների շուտափույթ հաղթահարում»։

Премьер-министр РА направил поздравительное послание президенту Египта по случаю Национального праздника
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание президенту Арабской Республики Египет Абдель Фаттаху аль Сиси по случаю национального праздника.
“Горячо поздравляю Вас с национальным праздником Арабской Республики Египет - Днем Революции.
Вопрос продолжительного расширения повестки армяно-египетского двустороннего и многостороннего сотрудничества и обогащения в содержательном плане постоянно находится в центре внимания Армении. Мы убеждены, что для этого есть огромный потенциал, эффективное использование которого откроет новые возможности для еще большего сближения и развития взаимовыгодного сотрудничества наших дружественных стран.
Желаю Вам здоровья и новых успехов, а дружественному народу Египта - мира, благоденствия и скорейшего преодоления вызовов, вызванных пандемией COVID-19”.