Զինվորական հոսպիտալում մահացել է հուլիսի 14-ին ծանր վիրավորում ստացած ժամկետային զինծառայող Արթուր Մուրադյանը
Հուլիսի 23-ին ՊՆ կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալում մահացել է հուլիսի 14-ին ծանր վիրավորում ստացած ժամկետային զինծառայող, շարքային Արթուր Բագրատի Մուրադյանը (ծնված 2001թ., Երևանի թիվ 1 ԶԿ): Այդ մասին հայտնում են ՀՀ ՊՆ-ից:
Շարքային Արթուր Մուրադյանը ծանր վիրավորում էր ստացել ՀՀ հյուսիսարևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, տեղափոխվել էր ՊՆ ԿԿԶՀ և գտնվում էր ծայրահեղ ծանր վիճակում: Չնայած զինվորական հոսպիտալի բժիշկների գործադրած ջանքերին, Արթուր Մուրադյանի կյանքը չի հաջողվել փրկել:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը խորին ցավակցություն և զորակցություն է հայտնում Արթուր Մուրադյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:

В военном госпитале скончался военнослужащий срочной службы Артур Мурадян, получивший тяжелое ранение 14-го июля
В Центральном клиническом военном госпитале МО Армении 23 июля скончался военнослужащий срочной службы, рядовой Артур Багратович Мурадян (2001 г. р.). Об этом сообщили в управлении по информации и связям с общественностью МО Армении.
Рядовой Артур Мурадян получил тяжелое ранение на оборонительном участке одной из воинских частей, дислоцированных в северо-восточном направлении Республики Армения. Он был доставлен в ЦКГ МО и находился в крайне тяжелом состоянии. Несмотря на все усилия врачей военного госпиталя, жизнь Артура Мурадяна спасти не удалось.
Министерство обороны Армении выражает глубокие соболезнования и поддержку членам семьи, родным и сослуживцам Артура Мурадяна.