Կորոնավիրուսի հետեւանքով մահվան 16 նոր դեպք կա
Հուլիսի 22-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 35693 դեպք, որոնցից 24766-ն` առողջացած, 678-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 10032 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 149898 թեստավորում: Այդ մասին հայտնում են Առողջապահության նախարարությունից:
Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 439 նոր դեպք և 560 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 60 (տղամարդ), 73 (տղամարդ), 66 (կին), 56 (կին), 60 (տղամարդ), 76 (տղամարդ), 69 (կին), 71 (տղամարդ), 49 (տղամարդ), 78 (տղամարդ), 54 (կին), 85 (կին), 85 (կին), 73 (տղամարդ), 61 (կին) և 59 (կին) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 2 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 217 է:

16 новых случаев смерти от коронавируса
В Армении по положению на 22 июля подтверждено 35 693 случая COVID-19, из которых 24 766 - вылечились. Об этом сообщается на сайте Национального центра по контролю и профилактике заболеваний МЗ Армении.
На данный момент фактическое лечение от COVID-19 получают 10 032 пациента. Всего было проведено 149 898 тестов.
Выявлено 439 новых случаев заражения, 560 пациентов выздоровели.
В общей сложности в Армении по причине COVID-19 зарегистрировано 678 летальных исходов (увеличились на 16).
В Министерстве здравоохранения Армении сообщают, что скончавшиеся пациенты были мужчины 60, 76, 73, 60, 71, 49, 78, 73 лет и женщины 66, 56, 69, 54, 85, 85, 61, 59 лет. Все пациенты имели сопутствующие хронические заболевания.
Зафиксировано 2 случая смерти, наступившей не по причине подтвержденной коронавирусной  инфекции, а вследствие другой болезни.  Таких случаев - 217.