Մուտքը՝ հրավիրատոմսով․ սպասում են պարետի թույլտվությանը
«Արմմոնո» 18-րդ միջազգային թատերական փառատոնն անց է կացվելու՝  անկախ հանգամանքներից։  Փառատոնի տնօրեն Մարիաննա Մխիթարյանն «Ա1+»-ի հետ զրույցում ասում է՝  ամեն ինչ անում են, որ օգոստոսի 1-10-ը  փառատոնն անցկացնեն բացօթյա՝ խստորեն պահպանելով հակահամաճարակային բոլոր կանոնները:
«Հանդիսատեսը կարող է ներկա գտնվել միայն հրավիրատոմս ունենալու պատագայում, քանի որ ներկաների թույլատրելի քանակը քիչ կլինի։ Դեռ չենք ստացել պարետի թույլտվությունը, սակայն հուսով ենք, որ կկարողանանք նախատեսածի պես իրականացնել»,- ասում է Մարիաննա Մխիթարյանը։
Բոլոր ներկայացումները կցուցադրվեն նաև առցանց՝  ուղիղ հեռարձակմամբ։
Այս տարի «Արմմոնո» փառատոնը նվիրված է հայ մեծանուն գրող, արձակագիր Հրանտ Մաթևոսյանի 85-ամյակին: Բացումը տեղի կունենա «Հրանտ Մաթևոսյան» մշակութային կենտրոն-թանգարանում՝  Նարինե Գրիգորյանի «Գոմեշը» մոնոներկայացմամբ։ Սա չի հեռարձակվի առցանց, քանի որ առաջիկայում նույն ներկայացումը  կլինի բեմին։
Ցուցադրվելու է 20 մոնոներկայացում դերասաններ Նարեկ Բաղդասարյանի, Զարուհի Խաչատրյանի, Լիլյա Մուկուչյանի, Նաիրա Եդիգարյանի, Դավիթ Աբրահամյանի ինչպես նաև ուսանող  դերասանների   մասնակցությամբ։
ԿԳՄՍ նախարարության աջակցությամբ  կազմակերպվող  «Արմմոնո» միջազգային թատերական փառատոնը կհյուրընկալվի նաև Վանաձորում,որտեղ  Հ. Աբելյանի անվան թատրոնի բացօթյա տարածքում նախատեսված է երկու  ցուցադրություն՝  ՀՀ ժող. արտիստ Հակոբ Ազիզյանի, ՀՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ Մայիս Սարգսյանի մասնակցությամբ:

Вход по пригласительным: ждут разрешения коменданта
Поддержи А1+!18-й международный театральный фестиваль «Арммоно» пройдет вне зависимости от обстоятельств. Директор фестиваля Марианна Мхитарян в беседе с «А1+» говорит: они делают все, чтобы 1-10 августа провести фестиваль на открытом воздухе, строго соблюдая все противоэпидемические правила.
«Зрители могут присутствовать только если у них есть пригласительные, поскольку допустимое количество присутствующих будет небольшим. Мы пока не получили разрешения коменданта, однако надеемся, что сможем осуществить так, как было задумано», - говорит Марианна Мхитарян.
Все представления будут также показаны онлайн – в прямой трансляции.
В этом году фестиваль «Арммоно» посвящен 85-летию великого армянского писателя, прозаика Гранта Матевосяна. Открытие состоится в культурном центре-музее «Грант Матевосян» с моноспектаклем Нарине Григорян «Буйвол». Он не будет транслироваться онлайн, поскольку в дальнейшем то же самое представление будет на сцене.
Будут показаны 20 моноспектаклей с участием актеров Нарека Багдасаряна, Заруи Хачатрян, Лили Мукучян, Наиры Едигарян, Давида Абраамяна, а также актеров-студентов.
Международный театральный фестиваль «Арммоно», который организуется при содействии Министерства ОНКС пройдет также в Ванадзоре, где в открытом помещении театра имени Г. А беляна предусмотрены два спектакля – при участии народного артиста РА Акопа Азизяна, заслуженного деятеля искусств РА Маиса Саркисяна.