Մհեր Գրիգորյանը ԵԱՏՀ նիստում տեղեկացրել է «Ֆուդ Սիթի» շուկայում տեղի ունեցած դեպքի մասին
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը տեսակապի միջոցով մասնակցել է Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի խորհրդի հերթական նիստին:
Նիստի ընթացքում քննարկվել են եվրասիական ինտեգրման զարգացմանն ուղղված մի շարք հարցեր, այդ թվում՝ Եվրասիական տնտեսական միության տրանզիտի միասնական համակարգի մասին համաձայնագրի նախագիծը, ԵԱՏՄ էլեկտաէներգետիկական ընդհանուր շուկայի ձևավորման ծրագիրը, մինչև 2025 թվականը եվրասիական տնտեսական ինտեգրման ռազմավարական ուղղությունների մշակման ընթացքը և այլ հարցեր:
Հանդիպման ավարտին Հայաստանի փոխվարչապետը ԵԱՏՀ խորհրդի անդամներին և կոլեգիայի նախագահին պաշտոնապես տեղեկացրել է հայկական ապրանքների վաճառքի արգելման հետ կապված վերջերս մոսկովյան «Ֆուդ Սիթի» շուկայում տեղի ունեցած դեպքի մասին: Մհեր Գրիգորյանն ընդգծել է, որ նման դեպքերն անթույլատրելի են և կոչ է արել գործընկերներին մանրամասնորեն վերլուծել իրավիճակը:

Вице-премьер на заседании Совета ЕЭК проинформировал об инциденте на рынке «Фуд Сити»
Вице-премьер Мгер Григорян в формате видеоконференции принял участие в очередном заседании Совета Евразийской экономической комиссии.
В ходе заседания был обсужден ряд вопросов развития евразийской интеграции, в том числе проект Соглашения о единой системе транзита Евразийского экономического союза, Программа формирования общего электроэнергетического рынка, процесс доработки Стратегических направлений развития евразийской экономической интеграции до 2025 года и др.
В конце встречи вице-премьер Армении официально проинформировал членов Совета и председателя Коллегии ЕЭК о недавнем инциденте на московском рынке «Фуд Сити» в связи с запретом на продажу армянских товаров. Мгер Григорян подчеркнул, что подобные случаи являются недопустимыми, и призвал коллег детально проанализировать ситуацию.