Արմեն Սարգսյանը Մայր Աթոռում հանդիպել է Կաթողիկոսի հետ. լուսանկարներ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շաբաթավերջին այցելել է Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածին և հանդիպել Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի հետ:
Հանրապետության նախագահը և Վեհափառ Հայրապետն անդրադարձել են վերջին օրերին հայ-ադրբեջանական սահմանի Տավուշի հատվածում Ադրբեջանի սանձազերծած ռազմական գործողություններին և ադրբեջանական զինուժի կողմից խաղաղ բնակավայրերի հրետակոծմանը: Նրանք կարևոր ու խորհրդանշական են համարել, որ Հայ առաքելական Սուրբ եկեղեցու հոգևորականները թե՛ Հայաստանում, թե՛ Սփյուռքում, ինչպես մեր պատմության ողջ ընթացքում, այսօր էլ զորավիգ են Հայրենիքին, նրա անվտանգությունն ու խաղաղությունը պաշտպանող մեր զինվորների կողքին են՝ աղոթքով ու հոգևոր խոսքով զորացնելով և քաջալերելով հայրենիքի պաշտպաններին:
Նախագահն ու Վեհափառ Հայրապետը խոսել են նաև ազգային-եկեղեցական կյանքի կարևորագույն խնդիրների, հայրենիք-սփյուռք կապերի ամրապնդման մասին:
Նախագահ Սարգսյանը շնորհակալություն է հայտնել Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսին՝ կորոնավիրուսի համավարակի պայմաններում Հայ առաքելական եկեղեցու կողմից իրականացվող աջակցության ծրագրերի համար:

Армен Саркисян в Первопрестольном Святом Эчмиадзине встретился с Католикосом: фотографии
Президент Республики Армения Армен Саркисян в выходные дни посетил Первопрестольный Святой Эчмиадзин и встретился с Его Святейшеством Католикосом Всех Армян Гарегином II.
Президент республики и Верховный патриарх коснулись военных действий, развязанных Азербайджаном в последние дни на Тавушском участке армяно-азербайджанской границы, и обстрела азербайджанскими ВС мирных населенных пунктов. Они посчитали важным и символичным, что священнослужители Святой Армянской апостольской церкви и в Армении, и в диаспоре, как и на протяжении всей нашей истории, так и сегодня поддерживают Родину, поддерживают наших солдат, защищающих ее безопасность и мир, своими молитвами и духовным словом укрепляют и поощряют защитников Родины.
Президент и Верховный Патриарх обсудили и важнейшие проблемы национально-церковной жизни, укрепления связей Родина-Диаспора.
Президент Саркисян выразил благодарность Католикосу за программы содействия, осуществляемые Армянской Апостольской Церковью в условиях эпидемии COVID-19.