Մահվան 9 նոր դեպք՝ կորոնավիրուսի հետեւանքով
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀուլիսի 20-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 34981 դեպք, որոնցից 23502-ն` առողջացած, 650-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 10620 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 147108 թեստավորում: Այդ մասին հայտնում են Առողջապահության նախարարությունից:
Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 104 նոր դեպք և 208 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 63 (տղամարդ), 69 (կին), 70 (կին), 53 (կին), 82 (տղամարդ), 72 (տղամարդ), 71 (կին), 92 (կին) և 89 (կին) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 4 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 209 է:

9 новых случаев смерти от коронавируса
В Армении по положению на 20 июля подтверждено 34 981 случаев COVID-19, из которых 23 502 - вылечились. Об этом сообщается на сайте Национального центра по контролю и профилактике заболеваний МЗ Армении.
На данный момент фактическое лечение от COVID-19 получают 10 620 пациентов. Всего было проведено 147 108 тестов.
Выявлено 104 новых случая заражения, 208 пациентов выздоровели.
В общей сложности в Армении по причине COVID-19 зарегистрировано 650 летальных исходов (увеличились на 9).
В Министерстве здравоохранения Армении сообщают, что скончавшиеся пациенты были мужчины 63, 82, 72 лет и женщины 63, 69, 70, 53, 71, 92, 89 лет. Все пациенты имели сопутствующие хронические заболевания.
Зафиксировано 4 случая смерти, наступившей не по причине подтвержденной коронавирусной  инфекции, а вследствие другой болезни.  Таких случаев - 209.