Մահվան 13 նոր դեպք կա. 11 տղամարդ, 2 կին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀուլիսի 17-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 34001 դեպք, որոնցից 22492-ն` առողջացած, 620-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 10692 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 143114 թեստավորում: Այդ մասին հայտնում են Առողջապահության նախարարությունից:
Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 442 նոր դեպք և 561 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 56 (տղամարդ), 53 (տղամարդ), 51 (տղամարդ), 64 (տղամարդ), 70 (կին), 76 (տղամարդ), 84 (տղամարդ), 73 (կին), 79 (տղամարդ), 68 (տղամարդ), 49 (տղամարդ), 62 (տղամարդ) և 83 (տղամարդ) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 8 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 197 է:

13 новых случаев смерти: 11 мужчин, 2 женщины
В Армении по положению на 17 июля подтверждено 34 001 случаев COVID-19, из которых 22 492 - вылечились. Об этом сообщается на сайте Национального центра по контролю и профилактике заболеваний МЗ Армении.
На данный момент фактическое лечение от COVID-19 получают 10 692 пациента. Всего было проведено 143 114 тестов.
Выявлено 442 новых случаев заражения, 561 пациент выздоровели.
В общей сложности в Армении по причине COVID-19 зарегистрировано 620 летальных исходов (увеличились на 13).
В Министерстве здравоохранения Армении сообщают, что скончавшиеся пациенты были мужчины 56, 53, 51, 64, 76, 84, 79, 68, 49, 62 и 83 лет и женщины 70, 73  лет. Все пациенты имели сопутствующие хронические заболевания.
Зафиксировано 8 случаев смерти, наступившей не по причине подтвержденной коронавирусной  инфекции, а вследствие другой болезни.  Таких случаев - 197.