Քիմ Քարդաշյան. Ադրբեջանը, խախտելով ՄԱԿ-ի գլոբալ հրադադարի կոչը, հարձակվել է Հայաստանի վրա
Ամերիկյան հեռուստաաստղ Քիմ Քարդաշյանը Թվիթերի իր էջում անդրադարձել է Ադրբեջանի ագրեսիային: Նա գրել է.
«Չնայած գլոբալ համավարակին՝ Ադրբեջանը, խախտելով ՄԱԿ-ի՝ գլոբալ հրադադարի կոչը, առանց դրդապատճառի հարձակվել է Հայաստանի Հանրապետության վրա: Հայաստանում թիրախավորվել են քաղաքացիական ենթակառուցվածքներ, և այժմ Ադրբեջանը սպառնում է ռմկաբոծել Հայաստանի ատոմակայանը:
Միաժամանակ հաջորդ շաբաթ տեղի կունենա Ազգային պաշտպանության մասին օրենքի փոփոխությունների վերաբերյալ օրինագծի քվեարկությունը, որը երաշխավորում է, որ ԱՄՆ-ն Ադրբեջանին չի տրամադրում ռազմական օգնություն, որը կարող է օգտագործվել Հայաստանի եւ Արցախի դեմ:
Միջազգային հանրությունը պետք է ուշադրություն դարձնի և հենց հիմա դիվանագիտական ու քաղաքական միջոցներ ձեռնարկի՝ կանխելու ավելորդ էսկալացիան և մարդկային կյանքերը կորուստները:
Ես կանգնած եմ իմ հայ հայրենակիցների կողքին և աղոթում եմ նրանց համար, ովքեր երկրի սահմանային գոտում ներգրավվել են վերջին լարվածությունում: Ես կոչ եմ անում խաղաղ ճանապարհով լուծել այդ անհիմն հարձակումների հարցը այս իսկապես բարդ համավարակի պայմաններում:

Ким Кардашьян: Азербайджан нарушил призыв ООН к всемирному перемирию и напал на Армению
Известная телезвезда Ким Кардашьян, по поводу напряженности на армяно-азербайджанской границе, в очередной раз выразила свою поддержку Армении. На своей странице в Интстаграм она призвала обратиться к Сенату и к Палате представителей с просьбой поддержать Армению.
В разделе “стори” Инстаграма она написала: “Несмотря на продолжающееся глобальное перемирие, Азербайджан нарушил призыв ООН к всемирному перемирию и напал на Армению. В Армении мишенью стали гражданские инфраструктуры, и теперь Азербайджан угрожает нанести удар по Армянской АЭС”.
Она отметила, что Конгресс США на следующей неделе проголосует за законопроект О внесении изменений в Закон “О национальной обороне”, он о запрете на военную помощь Азербайджану, которая может быть использована против Армении.
“Международное сообщество должно вмешаться, использовать политические и дипломатические средства, чтобы предотвратить излишнюю напряженность и потери человеческих жизней. Я рядом со своими соотечественниками и молюсь за тех, кто находится на границе”, - написала Кардашьян.