Գագիկ Ծառուկյանի փաստաբանները Վերաքննիչի վճիռը դեռ չեն ստացել
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀուլիսի 8-ին Վերաքննիչ քրեական դատարանը բեկանեց ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի խափանման միջոցի մասին առաջին ատյանի դատարանի որոշումն ու այն հետ ուղարկեց նոր քննության:
Գագիկ Ծառուկյանին կալանավորելու որոշում, սակայն, չկայացվեց։
Այդ օրը Գագիկ Ծառուկյանի փաստաբանները հայտնեցին, որ դատարանը իրենց տեղյակ չի պահել վճռի հրապարակման ժամի մասին, իրենք վճռի մասին կցկտուր տեղեկություններ ստացել են միայն դրա հրապարակումից հետո։
Այսօր Ծառուկյանի փաստաբան Երեմ Սարգսյանը «Ա1+»-ի հարցին, թե արդեն ծանոթացե՞լ են վճռի բովանդակությանը, պատասխանեց, որ Վերաքննիչի վճիռը դեռևս չեն ստացել։
Նրա խոսքով՝ ձգձգումները հավանաբար կապված են փոստի հետ։
Դատախազությունից բացի՝ պաշտպաններն էլ էին բողոք ներկայացրել։ Նրանց բողոքը վերաբերում էր առաջին ատյանի դատարանի կողմից Ծառուկյանի մեղադրանքը հիմնավոր ճանաչելուն։
Սարգսյանն ասաց, այս միջնորդության վերաբերյալ դատարանի վճռի մասին ևս որևէ բան հայտնել չի կարող, քանի որ ծանոթ չէ վճռի բովանդակությանը։
Հիշեցնենք «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդը մեղադրվում է 2017-ի խորհրդարանական ընտրությունների ժամանակ ընտրակաշառք բաժանելը կազմակերպելու համար։

Адвокаты Гагика Царукяна пока не получили решения Апелляционного суда
Поддержи А1+!8-го июля Апелляционный уголовный суд отклонил постановление суда первой инстанции о применении меры пресечения в отношении лидера ППА Гагика Царукяна и вернул его для нового расследования.
Однако решение об аресте Гагика Царукяна принято не было.
В этот день адвокаты Гагика Царукяна заявили, то суд не проинформировал их о времени оглашения решения, они получили обрывочные сведения только после его оглашения.
Сегодня адвокат Царукяна Ерем Саркисян ответил на вопрос «A1+» о том, ознакомились ли они уже с содержанием, что пока не получили решение Апелляционного суда.
По его словам, задержка вероятно связана с почтой.
Помимо прокуратуры, адвокаты также подали жалобу. Их жалоба относилась к признанию обоснованным обвинения Царукяна судом первой инстанции.
Саркисян сказал, что он также не может ничего сообщить о решении суда относительно этого ходатайства, так как не знаком с содержанием решения.
Напомним, что лидер партии «Процветающая Армения» обвиняется в организации взяток избирателям во время парламентских выборов 2017 года.