Պայթուցիկ սարքի վերաբերյալ ահազանգը կեղծ է
Հուլիսի 15-ին, ժամը 09։35-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի Մաշտոցի պողոտայում գտնվող Կապույտ մզկիթում պայթուցիկ սարք է տեղադրված։
Դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ, Փրկարարական ուժերի վարչության հատուկ նշանակության փրկարարական աշխատանքների իրականացման կենտրոնի հերթապահ, Քաղաքացիական պաշտպանության վարչության քաղաքացիական պաշտպանության ուժերի հավաքական կենտրոնի ինժեներասակրավորական խմբերը և Հոգեբանական աջակցության բաժնի հրահանգիչը։

Сигнал о взрывном устройстве оказался ложным
В Национальный центр кризисного управления МЧС Армении 15 июля в 09:35 поступило сообщение, что в Голубой мечети на проспекте Маштоца в Ереване заложено взрывное устройство.
На место происшествия выехали боевой расчет пожарно-спасательного отряда спасательного управления города Еревана СС МЧС, инженерно-саперные группы Центра по осуществлению спасательных работ специального назначения Управления спасательных сил, Управления гражданской обороны и инструктор отдела психологической поддержки.
В результате осмотра территории в 11:50 было установлено, что звонок ложный, взрывного устройства не было обнаружено.