Մահվան 11 նոր դեպք՝ կորոնավիրուսի հետեւանքով
Հուլիսի 15-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 33005 դեպք, որոնցից 21348-ն` առողջացած, 592-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 10876 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 139220 թեստավորում: Այդ մասին հայտնում են Առողջապահության նախարարությունից:
Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 515 նոր դեպք և 619 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 82 (կին), 63 (կին), 90 (տղամարդ), 77 (կին), 75 (կին), 53 (տղամարդ), 88 (կին), 84 (տղամարդ), 62 (կին), 84 (տղամարդ) և 88 (տղամարդ) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 5 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 189 է:

11 новых случаев смерти от коронавируса
Поддержи А1+!В Армении по положению на 15 июля подтверждено 33 005 случаев COVID-19, из которых 21 348 - вылечились. Об этом сообщается на сайте Национального центра по контролю и профилактике заболеваний МЗ Армении.
На данный момент фактическое лечение от COVID-19 получают 10 876 пациентов. Всего было проведено 139 220 тестов.
Выявлено 515 новых случаев заражения, 619 пациентов выздоровели.
В общей сложности в Армении по причине COVID-19 зарегистрировано 592 летальных исхода (увеличились на 11).
В Министерстве здравоохранения Армении сообщают, что скончавшиеся пациенты были мужчины 90, 53, 84, 84 лет и женщины 82, 63, 77, 75, 88, 62 лет. Все пациенты имели сопутствующие хронические заболевания.
Зафиксировано 5 случаев смерти, наступившей не по причине подтвержденной коронавирусной инфекции, а вследствие другой болезни. Таких случаев - 189.