Ֆրանսիայի դեսպանությունը՝ ֆրանսիացի բժիշկների առաքելությունների մասին
Ֆրանսիական բուժանձնակազմերի երկու առաքելությունները Հայաստան են ժամանել ՀՀ իշխանությունների հրավերով, որոնք էլ ապահովել են սույն առաքելությունների կայացումն ու կազմակերպումը։
Այցերի մասին Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանությունն իրազեկվել է Հայաստանի կառավարության միջոցով և, ներկա գտնվելով պատվիրակություններին դիամավորելիս, դեսպանությունը վերջիններիս Հայաստանում գտնվելու ընթացքում մշտապես կապի մեջ է եղել նրանց հետ։
Ի պատասխան ՀՀ Կառավարության խնդրանքի, Ֆրանսիան հոգացել է երկրորդ պատվիրակության տրանսպորտի և կեցության ծախսերը։
Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանությունը կրկին անգամ իր երախտագիտությունն է հայտնում բուժանձնակազմերին, որոնք շատ սեղմ ժամկետներում համաձայնեցին գալ Հայաստան` խորհուրդներով աջակցելու իրենց հայ գործընկերներին»։

6857eff0-bb76-11ea-87c4-b98a0d9566dc4E1AD1A7-84CB-43A1-8245-4413E3BA817C_cx0_cy0_cw89_w1200_r1
“Обе миссии французских медицинских работников прибыли в Армению по приглашению властей Армении, которые и обеспечили проведение работ и организацию этих миссий.
Об этих визитах посольство Франции в Армении было информировано посредством правительства Армении, и, присутствовало при встрече этих групп, посольство всегда поддерживало связь с ними во время их пребывания в Армении.
В ответ на просьбу правительства Армении, Франция оплатила расходы на дорогу и проживание второй делегации.
Посольство Франции в Армении вновь выражает свою признательность медицинским работникам, которые в очень сжатые сроки согласились приехать в Армению и своими советами поддержать своих армянских коллег”.