080720AsfaltapatKhorhrdakc
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն` ճանապարհաշինական կազմակերպությունների ղեկավարների մասնակցությամբ:
Հանրապետությունում իրականացվող ճանապարհաշինական աշխատանքների ընթացքի մասին զեկուցմամբ հանդես է եկել քաղաքաշինության նախարար Արամ Սարգսյանը:
Երկրի ղեկավարը նշել է, որ մայրուղիների, միջհամայնքային և գյուղատնտեսական նշանակության ճանապարհների բարեկարգ վիճակի պահպանումը մշտապես գտնվելու է իշխանության ուշադրության կենտրոնում:  Այդ նպատակով ամեն տարի պետական բյուջեից զգալի ֆինանսական միջոցներ են հատկացվելու: Արայիկ Հարությունյանի խոսքով՝ առաջիկա հինգ տարիներին նախատեսվում է իրականացնել մինչև 400կմ ասֆալտապատման աշխատանքներ: «Խիստ վերահսկողություն է իրականացվելու կատարված աշխատանքի որակի նկատմամբ: Սահմանված չափանաշիները խախտողների նկատմամբ կիրառվելու է առավելագույն տույժ և տուգանք»,- ընդգծել է նախագահը:

080720AsfaltapatKhorhrdakc
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян провел рабочее совещание с участием руководителей дорожно-строительных организаций.
С докладом о ходе дорожно-строительных работ в республике выступил министр градостроительства Арам Саркисян.
Глава государства отметил, что сохранение благоустроенного состояния магистралей, дорог межобщинного и сельскохозяйственного значения всегда будет находиться в центре внимания властей. С этой целью ежегодно из госбюджета будут выделяться значительные финансовые средства. По словам Араика Арутюняна, в ближайшие пять лет планируется провести работы по асфальтированию до 400 км дорог. “Будет строгий контроль по качеству выполненной работы. В отношении нарушителей будут применяться максимальное наказание и максимальные штрафы”, - подчеркнул президент.