Ապահովվել են 680.3 մլրդ դրամ հարկային եկամուտներ․ ՊԵԿ
2020 թվականի 1-ին կիսամյակում ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեի կողմից ապահովվել է 680.3 մլրդ դրամ հարկային եկամուտներ:
Հարկային մարմնի կողմից փաստացի հավաքագրված եկամուտները կազմել են 622.2 մլրդ, իսկ մաքսային մարմնի կողմից` 123.4 մլրդ դրամ: Նույն ժամանակահատվածում ավելացված արժեքի հարկի և հիփոթեքային վարկի տոկոսների սպասարկմանն ուղղված եկամտային հարկի գծով տնտեսավարողներին վերադարձվել է 65.3 մլրդ դրամ գումար: 2019 թվականի 1-ին կիսամյակում ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեի կողմից ապահովվել է 712.8 մլրդ դրամ հարկային եկամուտներ:
Հարկային մարմնի կողմից փաստացի հավաքագրված եկամուտները կազմել են 602.8 մլրդ դրամ, իսկ մաքսային մարմնի կողմից` 160.4 մլրդ դրամ: Նշված ժամանակահատվածում ավելացված արժեքի հարկի և հիփոթեքային վարկի տոկոսների սպասարկմանն ուղղված եկամտային հարկի գծով տնտեսավարողներին վերադարձվել է 50.4 մլրդ դրամ գումար: 2020 թվականի 1-ին կիսամյակում նախորդ տարվա նույն ժամանակաշրջանի համեմատ հարկային եկամուտների նվազումը կազմել է 17.6 մլրդ դրամ կամ 2.3%:

Обеспечено 680.3 млрд драмов налоговых доходов: КГД
В первом полугодии 2020 года Комитет по государственным доходам Армении обеспечил налоговые доходы в размере 680.3 млрд драмов. Об этом сообщает КГД Армении․
«Фактически собранные налоговым органом доходы составили 622.2 млрд драмов, а таможенными органами - 123.4 млрд драмов. За тот же период хозяйствующим субъектам по линии подоходного налога, направленного на обслуживание процентов по налогу на добавленную стоимость и ипотечному кредиту, была возвращена сумма в 65,3 млрд драмов.
В первом полугодии 2019 года Комитет по государственным доходам Армении обеспечил налоговые доходы в размере 712,8 млрд драмов. Фактически собранные налоговым органом доходы составили 602,8 млрд драмов, а таможенными органами - 160,4 млрд драмов. За указанный период хозяйствующим субъектам по линии подоходного налога на добавленную стоимость и процентов по ипотечному кредиту была возвращена сумма в 50,4 млрд драмов. В первом полугодии 2020 года по сравнению с тем же периодом прошлого года снижение налоговых доходов составило 17,6 млрд. драмов или 2,3%», - говорится в сообщении КГД.