Կորոնավիրուսային վարակի նոր օջախ է հայտնաբերվել Ստեփանակերտում
ԱՀ առողջապահության նախարարությունից ստացված տեղեկատվության համաձայն, կորոնավիրուսային վարակի նոր օջախ է հայտնաբերվել Ստեփանակերտում, գրանցվել է 1 նոր դեպք: Կորոնավիրուսով հիվանդ քաղաքացու շփման շրջանակը պարզվում է, թեստավորման նպատակով կոնտակտավորներից նմուշառում է իրականացվում:
Միևնույն ժամանակ, COVID-19-ի ախտորոշմամբ 2 մարդ հաղթահարել է վարակը և լքել մեկուսացման վայրը: Այս պահին մեկուսացված է 82, հիվանդությունը փաստացի հաղթահարում է 25 քաղաքացի:
Քրոնիկ հիվանդություններ և երկկողմանի թոքաբորբ ունեցող պացիենտի առողջական վիճակը շարունակում է ծանր մնալ: Երեք հիվանդի առողջական վիճակը միջին ծանրության է:

В Степанакерте обнаружен новый очаг коронавирусной инфекции
«В Степанакерте выявлен новый очаг коронавирусной инфекции, зарегистрирован 1 новый случай. Круг общения заболевшего выявляется, для тестирования проводится забор проб у контактеров», - говорится в сообщении министерства.
По данным министерства, два человека с диагнозом COVID-19 уже преодолели инфекцию и покинули место изоляции. На данный момент в изоляции находятся 82 человека, фактическое лечение получают 25 человек. Состояние здоровья пациента с хроническими заболеваниями и двусторонней пневмонией продолжает оставаться тяжелым. Три пациента остаются в состоянии средней тяжести.